عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت درب ضدسرقت

درب ضدسرقت

بورس درب های ضد سرقت کجاست؟ اگر سری به بازار این درب های ساختمانی بزنید، احتمالا با انبوهی از مدل ها و طرح ها رو به رو می شوید که زیبایی برخی از آن ها، حسابی چشم هایتان را خیره می کند.

قیمت درب ضد سرقت چقدر است؟ طبیعی است که با این همه تنوع در مدل و طرح های درب ضد سرقت، نمی توان قیمت مشخص و واحدی برای آن ها در نظر گرفت. به همین دلیل است که قیمت هر یک از درب های ضدسرقت مختلف و متفاوت است.

در این مقاله از رستاچوب می خواهیم در مورد عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت درب ضد سرقت صحبت کنیم. می خواهیم به شما بگوییم که به هنگام خرید درب ضد سرقت باید به چه نکاتی توجه داشته باشید. اگر این موضوع برایتان جالب است، حتما ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

جنس درب ضد سرقت

یکی از اصلی ترین عواملی که در نهایت روی قیمت درب ضد سرقت اثر می گذارد، متریالی است که در ساختار درب به کار رفته!

درب های ضد سرقت چوبی

معمولا درب های ضد سرقت را از چوب می سازند. این چوب ها خود به انواع و اقسام زیادی دسته بندی می شوند. برخی از چوب ها کیفیت بالاتری دارند و طبیعی است که قیمت دربی که از آن ها ساخته شده نیز بیشتر خواهد بود. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین چوب های به کار رفته در ساخت درب های ضد سرقت اشاره کرده ایم:

  • چوب درخت روس: یکی از معروف ترین چوب هایی که در ساخت درب های ضد سرقت به کار می رود، چوب روسی است. این چوب ها که قیمت پایین تری در قیاس با دیگر چوب ها دارند، از نوعی کاج روسی به دست می آید. به همین دلیل به این نام معروف شده است. درب های ضد سرقتی که از چوب درخت روس ساخته می شوند، ارزان تر هستند و برای مصارف اقتصادی، به صرفه تر هستند.
  • چوب درخت گردو: یکی از گران ترین و مرغوب ترین چوب های به کار رفته در ساختار درب های ضد سرقت، چوب درخت گردو است. چوبی که به دلیل رنگ بسیار زیبا و دوام بالایی که دارد در ساخت درب های ساختمانی به کار می رود. چوب گردو تراکم بالایی دارد و به همین دلیل عمر درب هایی که از این چوب ساخته می شوند نیز بالاست.
  • چوب درخت بلوط: بلوط نیز چوب گران قیمتی دارد. به خصوص با توجه به این که دوره ی کاشت و آماده شدن چوب این درخت طولانی است. به همین دلیل درب هایی که از این چوب ساخته می شوند نیز گران قیمت هستند.

درب های ضد سرقت فلزی

یکی دیگر از متریالی که در ساخت درب های ضد سرقت به کار می رود، فلزات مختلف است. این فلزات با توجه به استحکام و مقاومتی که دارند، ممکن است در قیمت درب ضد سرقت اثرگذار باشند.

درب های ضد سرقت فلزی را معمولا با روکش های مختلف می پوشانند تا در برابر رطوبت و ضربه مقاوم تر شوند. البته طبیعی است که زیبایی درب های فلزی به پای درب های چوبی نمی رسد.

به همین دلیل است که معمولا از درب های ضد سرقت فلزی در محیط خانه و ساختمان های اداری، تجاری استفاده نمی شود. بیشتر مواقع این درب های ضد سرقت فلزی در محیط هایی استفاده می شود که اهمیت استراتژیک زیادی دارند و باید مقاومت خیلی بالایی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:‌ استاندارد درب ضد سرقت

کشور سازنده ی درب های ضد سرقت

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت درب ضد سرقت اثر می گذارد، کشوری است که آن را ساخته است. در بازار کشور ما معمولاً درب های سه کشور عرضه می شود:

درب های ضد سرقت ترک

در میان تمام درب های ضد سرقت موجود در بازار، درب های ضد سرقت ترک کیفیت دیگری دارند. معمولا این درب ها را از چوب های باکیفیت می سازند و یراق آلات مرغوبی در آن استفاده می کنند.

همچنین طرح ها و مدل های متنوع و بسیار شکیل درب های ضد سرقت ترک باعث شده که قیمت آن ها بالاتر از دیگر درب های ساختمانی شود.

درب های ترک سنگین هستند و به همین دلیل مقاومت و استحکام بیشتری خواهند داشت. علاوه بر این، شکستن و خراب کردن آن ها ممکن است و طول عمر بالایی دارند.

تمام این دلایل باعث شده است که قیمت درب ضد سرقت ترک گران تر از سایر درب های ضد سرقت باشد.

درب های ضد سرقت چینی

گرچه برخی از درب های ضد سرقت چینی کیفیت خوب و قابل قبولی دارند اما از آن جایی که برندهای متفرقه و ناشناس در بازار بسیار زیاد هستند، خرید درب ضد سرقت چینی همواره با ریسک های زیادی همراه است.

یک درب ضد سرقت چینی ارزان تر از درب های ترک عرضه می شود چرا که اساسا از چوب های ارزان قیمت و یراق آلات بی کیفیت استفاده می کند.

به طور کلی، برخی از درب های ضد سرقت چینی به قدری بی کیفیت هستند که به سختی می توان نام ضد سرقت را روی آن ها گذاشت. توصیه می کنیم که در صورت تمایل برای خرید درب های ضد سرقت چینی حتما از فروشگاه های معتبر و خوش نام اقدام کنید.

این درب ها چون ارزان قیمت هستند، برای مصارف انبوه و اقتصادی بیشتر به کار می آیند.

درب ضد سرقت ایرانی

یکی دیگر از درب های موجود در بازار درب های ساختمانی کشور، درب های ضد سرقت ایرانی است. کارگاه های تولیدی داخل کشور، با تقلید از درب های ضد سرقت ترک دست به ساخت درب هایی زده اند که چیز زیادی از کیفیت درب های ترک کم ندارد.

تنوع و زیبایی این درب ها نیز قابل توجه است. تلاش شده که از یراق آلات مرغوب در ساخت درب های ضد سرقت ایرانی استفاده شود. قیمت این درب ها ارزان تر از درب های ضد سرقت ترک است چرا که هزینه ی واردات پرداخت نشده است.

علاوه بر این، نباید فراموش کرد که درب های ضد سرقت ایرانی توسط شرکت ها و تولیدی های مختلفی ساخته می شود. بنابراین برند سازنده ی این درب ها نیز در قیمتشان موثر خواهد بود.

رستاچوب به عنوان یکی از قدیمی ترین و بهترین تولیدکننده های درب های ساختمانی، آماده است تا سفارش درب های ضد سرقت شما را بپذیرد.

ابعاد درب ضدسرقت

ابعاد درب ضد سرقت

زمانی که صحبت از ابعاد درب ضد سرقت می شود، منظورمان ابعاد استاندارد است. بیشتر درب های ضد سرقت با ابعاد استاندارد ساخته می شوند. ابعادی که به چهارچوب های درب بخورد.

اما گاهی مواقع ممکن است که مشتریان، ابعاد سفارشی در نظر داشته باشند. در نتیجه قیمت ساخت درب ضد سرقت تغییر خواهد کرد.

مثلا درب هایی که برای لابی ساخته می شوند، ابعاد بزرگ تری نسبت به درب های ضد سرقت ورودی آپارتمان دارند. در نتیجه ممکن است قیمتشان نیز متفاوت باشد.

یک لنگه یا دو لنگه بودن درب ضد سرقت

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت درب ضد سرقت، تعداد لنگه های آن است. طبیعتاً درب های دو لنگه از درب های تک لنگه قیمت بالاتری دارند چرا که متریال بیشتری برای ساخت آن ها به کار رفته است.

همچنین یراق آلاتی که برای اتصال این لنگه ها به هم استفاده شده است، بیشتر است و قیمت درب را بالاتر می برد.

وزن درب ضد سرقت

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت درب ضد سرقت، وزن آن هاست. همان طور که اشاره کردیم، وزن درب های ضد سرقت ترک بالاست و به همین دلیل معمولا قیمت بیشتری دارند.

برخی از چوب هایی که در ساخت درب ضد سرقت به کار می روند، به دلیل تراکم و کیفیت بالا سنگین تر هستند و در نتیجه گران تر می شوند. به طور کلی درب های سنگین وزن را نمی توان به سادگی دچار شکستگی و خرابی کرد.به همین دلیل است که با قیمت بالاتری عرضه می شوند.

یراق آلات درب ضد سرقت

از هر چه بگذریم، نمی توان به سادگی از تاثیر یراق آلات درب های ضد سرقت گذشت. هرچقدر از یراق آلات بیشتر و با کیفیت تری در ساخت درب های ضد سرقت استفاده شده باشد، قیمت آن ها بالاتر می رود.

منظور از یراق آلات چیست؟

قفل درب ضد سرقت: یکی از اصلی ترین متریال درب های ضد سرقت، قفل ها هستند. قفل های این درب ها با درب های معمولی فرق دارد. معمولا از قفل های گاوصندوقی استفاده می شود که چندین زبانه دارند و با چرخاندن کلید، این زبانه ها در چهارچوب درب فرو می روند. به این ترتیب امنیت آن را چند برابر می کنند.

قفل های هوشمند و دیجیتال نیز روی درب های ضد سرقت استفاده می شود. در نتیجه ممکن است هزینه ی خرید درب ضد سرقت را افزایش دهند. به طور کلی اگر از قفل های مرغوب و با کیفیت استفاده نشود، احتمالا درب ضد سرقت شما هیچ کارکردی در جهت ایمنی و امنیت نخواهد داشت.

لولای درب: یکی دیگر از اجزای بسیار مهم در ساختار درب ضد سرقت، لولاهای آن هستند. از آن جایی که درب های ضد سرقت نسبت به درب های معمولی سنگین تر هستند باید از چند لولا و در جاهای مختلف درب استفاده شود. نکته ی جالب توجه این جاست که این لولاها مخفی هستند و در نتیجه، سارقین نمی توانند با شکستن آن ها وارد خانه شوند.

لولای درب ممکن از جنس چوب یا فلز باشد که طبیعتا در قیمت نهایی درب ضد سرقت اثر خواهد داشت.

دستگیره درب ضد سرقت: دستگیره های درب ضد سرقت معمولا برای زیبایی استفاده می شوند. مخصوصا اگر از نوع توپی و رزت باشند. این دستگیره ها از جنس های مختلفی مثل فلز استیل، برنج و…ساخته می شوند. در نتیجه متریال به کار رفته در ساخت این دستگیره ها ممکن است در قیمت نهایی درب اثرگذار باشد.

دستگیره ها در انواع مدل های کلاسیک، رزت، توپی، مدرن و مینیمال تولید می شوند. بسته به سلیقه و نوع درب ضد سرقت می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

یراق آلات درب ضد سرقت

هزینه نصب درب ضد سرقت

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت تمام شده ی درب ضد سرقت اثر می گذارد، هزینه هایی است که شرکت های تولید کننده ی درب برای نصب آن از شما دریافت می کنند.

بیشتر این شرکت های تولیدی دارای نیروی ماهر و کارشناس برای نصب درب ضد سرقت هستند. اما طبیعتا هزینه ی آن را دریافت می کنند.

نحوه ی نصب این درب نیز ممکن است در قیمت آن تاثیرگذار باشد. مثلا اگر ابعاد چهارچوب و درب شما استاندارد باشد، کافیست که درب قدیمی را از جا برداشته و درب ضد سرقت جدید را نصب کنید. اما در صورتی که ابعاد درب بزرگ تر یا کوچک تر از چهارچوب قدیمی باشد، نیاز به تخریب و بنایی هست. در نتیجه هزینه ی نصب درب ضد سرقت بالاتر می رود.

تمام این عواملی که در این متن ذکر شد، در هزینه و قیمت تمام شده ی درب ضد سرقت اثرگذار خواهند بود.

فراموش نکنید که برند سازنده ی درب و یراق آلات نیز می تواند قیمت نهایی آن را جا به جا کند. مثلا یراق آلات ساخت کشور ترکیه که به نام داف و کاله شناخته می شوند، قیمت بالاتری در قیاس با دیگر یراق آلات موجود در کشور دارند.

قیمت انواع درب ضد سرقت

هر یک از فاکتورهای بالا مشخص می کند که چقدر باید برای خرید یک درب ضد سرقت هزینه کنید. در رستاچوب فهرستی بلند و بالا از انواع درب های ضد سرقت ارائه کرده ایم که با تمام سلایق و نیازها جور است.

شما می توانید به منوی فروشگاه مراجعه کرده و درب ضد سرقت مورد نیازتان را سفارش دهید. در ضمن جهت استعلام قیمت نیز می توانید با کارشناسان رستاچوب در تماس باشید.

سخن آخر

در نهایت باید بگوییم که عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت درب ضد سرقت، در نهایت می توانند تا چند میلیون تومان قیمت درب ها را تغییر دهند. انواع درب های ساختمانی از 2 میلیون تومان شروع می شوند و بسته به کیفیت و کارایی گران تر می شوند.

طبیعتا درب های ضد سرقت به علت ایمنی و امنیتی که برای محیط به همراه می آورند، گران تر از سایر درب های ساختمانی هستند. در نهایت امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. در صورتی که هرگونه سوالی در خصوص قیمت درب ضد سرقت دارید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *