آیا درب ضدسرقت از دزدی جلوگیری میکند؟

دزدی درب ضدسرقت

خیلی از ما تصور می کنیم که با انداختن یک درب ضد سرقت در ورودی خانه، دیگر تمام تدابیر امنیتی را لحاظ کرده ایم و هیچکس نمی تواند بدون اجازه ی ما وارد خانه شود. اما آیا آمار سرقت هایی که از واحدهای لوکس می شود را می دانید؟

خانه هایی که اتفاقا تماما از درب های ضد سرقت استفاده کرده اند؟

خلاصه ی مطلب این است که آیا درب ضد سرقت از دزدی جلوگیری می کند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پارامترهای زیادی در حفظ امنیت خانه سهیم هستند که یکی از آن ها درب های ضد سرقت می باشند.

در واقع هر چقدر که امنیت خود درب را افزایش بدهیم، احتمال سرقت هم کمتر می شود. اما آیا می دانید به هنگام خرید درب ضد سرقت باید به چه چیزهایی توجه کرد که امنیت آن افزایش پیدا کند و مطمئن شوید که امکان سرقت به صفر می رسد؟

در این مقاله از رستاچوب می خواهیم به سراغ معرفی برخی از پارامترهای مهم افزایش امنیت درب ضد سرقت برویم. اگر می خواهید درب ضد سرقت خریداری کنید، پس حتما تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

فاکتورهای امنیتی درب ضد سرقت

زمانی که تصمیم به خرید درب ضدسرقت می گیرید، حتما دقت کافی در انتخاب موارد زیر داشته باشید:

چهارچوب درب

یکی از مهم ترین چیزهایی که در مقاومت و ایمنی نهایی درب ضد سرقت اثر می گذارد، چارچوب است. هر چارچوبی ممکن است ضخامت خاصی داشته باشد. ممکن است چهارچوب درب 1.5 الی 2 میل باشد. طبیعتا هر چقدر که ضخامت این چارچوب ها افزایش پیدا کند، مقاومت بیشتری خواهد داشت و در نتیجه ساختار درب چفت و بست بهتری پیدا می کند و سخت تر می توان را به صورت غیرمجاز باز کرد.

کلاف درب ضد سرقت

یکی دیگر از مهم ترین پارامترهایی که برای افزایش ایمنی درب ضد سرقت باید به آن توجه داشته باشید، کلاف ها هستند. این کلاف ها در واقع باید به قدری مقاوم و مستحکم باشند که نتوان به آن ها دیلم انداخت. ضخامت کلاف ها نیز متغیر است و هرچقدر که بیشتر باشد، استحکام بیشتری نیز پیدا می کند. دقت داشته باشید که انتخاب یک کلاف مناسب باید با توجه به تعداد لولاها صورت بگیرد. هرچقدر که ضخامت کلاف بیشتر باشد، باید از تعداد بیشتری لولا استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کلاف چهارچوب درب

ضخامت mdf

بیشتر درب های ضد سرقت را از چوب و ام دی اف می سازند. بنابراین طبیعتا ضخامت این ورق ها بسیار مهم است و در ایمنی نهایی درب اثر می گذارد. مثلا یکی از بهترین ضخامت های موجود در درب ضد سرقت ام دی اف؛ ورق 10 میلی متری است که استحکام خوبی دارد.

قفل های درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین و شاید اساسی ترین بخش درب ضدسرقت که امنیت را تضمین می کند، قفل ها هستند. همیشه توصیه می کنیم که از بهترین یراق آلات موجود برای درب ضد سرقت استفاده کنید. مثلا برندهای ترکی مثل داف و کاله می توانند گزینه های ایده آلی باشند. با انتخاب یک قفل مقاوم، مطمئن خواهید شد که امکان باز کردن درب ضد سرقت وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است در کلیه درب های ساختمانی تولید شده توسط رستاچوب از یراق آلات کاله استفاده می شود.

ورق یا شبکه فلزی داخل ساختار درب ضد سرقت

در وبسایت مجموعه رستا چوب، بارها اشاره کرده ایم که نوع خاصی از ورق فلزی در داخل ساختار درب ضد سرقت به کار می رود که مقاومت آن را بیشتر می کند. هر چقدر که کیفیت و ضخامت این ورق بیشتری باشد، مقاومت درب نیز افزایش پیدا می کند و احتمالا ضد دیلم خواهد شد.

پین های درب ضد سرقت

زمانی که می خواهید درب ضد سرقت خریداری کنید، حتما به پین های ثابت آن که سمت لولای درب هستند نیز دقت داشته باشید. این پین ها باعث می شوند که درب ضد سرقت از داخل باز نشود.

رزت ها

احتمالا شما هم توپک های کوچکی که روی سیلندر درب ضد سرقت قرار می گیرند را دیده اید. به این توپی ها، رزت می گویند و هر چقدر که کیفیت آلیاژ به کار رفته در آن بهتر باشد، مقاوم تر خواهد بود و امنیت درب ضد سرقت را بیشتر می کند.

قفل مرکزی

گرچه قفل هایی که در ساختار درب ضد سرقت به کار می روند، به اندازه ی کافی ایمنی دارند اما باید بگوییم که استفاده از یک قفل مرکزی که دارای 8 زبانه است، می تواند اثر بسزایی در جلوگیری از ورود سارقین داشته باشد. این 8 زبانه هم بالا و پایین و هم چهارچوب درب را درگیر می کنند و دیگر به سادگی باز نخواهد شد.

دزدگیر درب ضد سرقت

برخی مواقع می توان از نوعی سیستم های صوتی به عنوان دزدگیر درب ضد سرقت استفاده کرد. این نوع دزدگیرها به شکل دیجیتال هستند و با ورود اشتباه رمز، به صدا در می آیند و اهالی ساختمان را از ورود غیر مجاز باخبر می کنند.

در ضدسرقت ضد دیلم

مشخصات امنیتی درب ضد سرقت

زمانی که می خواهید یک درب ضد سرقت تهیه کنید، باید به یک سری از نکات مهم توجه داشته باشید که بخشی از آن ها را در بالای همین متن عنوان کردیم. اما برخی دیگر نیز مخصوص افزایش ضریب ایمنی هستند. مثل:

 • وقتی که درب ضد سرقت را خریداری می کنید مطمئن شوید که دارای گواهی ضد سرقت اتحادیه اروپا است. این مسئله نشان می دهد که کیفیت درب بالاست و امکان نفوذ غیر مجاز به آن، تقریبا صفر است.
 • توجه به برند سازنده ی درب ضد سرقت نیز حائز اهمیت است. سعی کنید به سراغ برندهایی بروید که سابقه و تجربه ی طولانی مدت در امر تولید درب های ضد سرقت دارند و در بازار، شناخته شده می باشند.(برند رستاچوب با بیش از 15 سال تجربه در تولید انواع درب ساختمانی از جمله درب ضد سرقت ، درب لابی ، درب داخلی و درب ضد حریق آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد.)
 • از دیگر نکات مهم و ویژگی های امنیتی درب ضد سرقت، ورق فلزی به کار رفته در داخل آن است. هر چقدر که این ورق های فولادی ضخامت و کیفیت ساخت بالاتری داشته باشند، طبیعتا مقاومت خود درب نیز بیشتر می شود. در برخی از درب های بی کیفیت بازار، حتی وجود چنین ورقه ای هم با شک و تردید همراه است. یعنی عملا نمی توان نام ضد سرقت را روی چنین درب هایی گذاشت.
 • دقت داشته باشید که چهارچوب درب ضد سرقت مورد نظرتان، دارای نوار دزدگیر باشد.
 • همچنین درب هایی که با بتن یا پلاستوفوم پر شده باشند، مقاومت بیشتری دارند. (البته پلاستوفوم محصول بهتری است اما طبیعتا گران تر از بتن می باشد)

جنس درب ضد سرقت

یکی دیگر از نکات خیلی مهمی که می تواند متضمن افزایش ایمنی و جلوگیری از ورود سارقین به داخل محیط باشد، متریال به کار رفته در ساختار درب های ضد سرقت است. طبعیتا هر برند سازنده ای، ممکن است از یک جنس در ساخت درب های خود استفاده کرده باشد.

به طور کلی، درب هایی که از فولاد و آلومینیوم در ساختار خود استفاده کرده باشند، مقاومت و دوام بیشتری دارند. در نتیجه ایمنی محیط را افزایش می دهند.

نکته ی مهم این جاست که در انتخاب درب ضد سرقت، یا باید زیبایی برایتان مطرح باشد که در این صورت به سراغ درب های چوبی و فایبرگلاس خواهید رفت. یا این که بیشتر از هر چیزی ایمنی برایتان مهم است که باید سراغ درب های فولادی و آلومینیومی بروید.

همه چیز به این نکته بستگی دارد که قرار است شما چنین دربی را برای چه محیطی استفاده کنید. اگر قرار است که درب ضد سرقت برای یک محیط کاری استفاده شود، توصیه می کنیم به سراغ درب های ضد سرقت فولادی بروید.

ضخامت درب ضد سرقت

از دیگر پارامترهای بسیار مهمی که ایمنی درب ضد سرقت را افزایش می دهد، ضخامت درب است. برخی از درب های موجود در بازار، با وجود این که خیلی زیبا و شیک به نظر می آیند اما به خاطر استفاده از آلیاژهای ضعیف در ساختار خود، امنیت چندانی ندارند و خیلی ساده می توان آن ها را خراب کرد و عملکردشان را زیر سوال برد.

بنابراین همیشه به سراغ درب هایی بروید که ضخامت و کیفیت آلیاژهای به کار رفته در آن (به خصوص ورق فلزی داخل ساختار درب) بالا باشد. معمولا درب هایی که ضخامت ورق فولادی آن ها بیشتر از 1 میلیمتر باشد، کیفیت بهتری دارند.

قفل درب ضد سرقت

باز هم باید روی انتخاب یک قفل مناسب و کارآمد تاکید کنیم. باید توجه داشته باشید که قفلی که در درب های ضد سرقت استفاده می شود، خاص و ویژه است و پیچیدگی بیشتری نسبت به قفل های معمولی دارد.

قفل مورد نظر باید حتما:

 • مقاوم باشد و خیلی زود دچار شکستگی نشود
 • در برابر مواد شیمیایی و اسید مقاوم باشد
 • چند زبانه باشد و امکان کپی کردن از روی کلید آن وجود نداشته باشد.

در نهایت این که اگر به دنبال بهترین قفل موجود برای درب های ضد سرقت خود هستید، ما به شما قفل های دیجیتال را پیشنهاد می کنیم که در انواع قفل کارتی، رمزدار، اثر انگشتی و….در بازار موجود هستند.

ضریب ایمنی درب ضد سرقت چینی

یکی از محصولاتی که در حال حاضر در بازار درب های ساختمانی کشور وجود دارد، درب های ضد سرقت چینی است که در کیفیت های مختلفی تولید می شوند. به همین دلیل است که با صراحت نمی توان در مورد کیفیت و ضریب ایمنی آن سخن گفت.

به طور کلی درب های ضد سرقت چینی دارای لولای مخفی هستند که چارچوب آن قطر 7 دارد که به شکل تخت است. همچنین وزن سبکی دارند و در نتیجه قیمتشان نیز کمتر است. اما همین وزن سبک باعث شده است که شکستن آن ها را راحت تر باشد و امکان ورود سارقین را راحت تر کند. به همین دلیل است که در قیاس با درب های ضد سرقت ترک، مقاومت کمتری دارند.

البته باز هم باید بگوییم که کیفیت ساخت درب های چینی بسیار متفاوت است. برخی از این درب ها، بسیار مرغوب هستند و می توانند ایمنی خیلی خوبی ایجاد کنند. مهم ترین نکته این جاست که به سراغ برندهای شناخته شده بروید که در بازار ایران نیز شهرت دارند. همچنین در انتخاب یراق آلات درب های ضد سرقت چینی بیشترین دقت را لحاظ کنید تا در نهایت کیفیت درب از هر لحاظ بالا برود.

ضریب ایمنی درب ضد سرقت ترک

یکی از بهترین درب های ساختمانی موجود در بازار ایران؛ درب های ضد سرقت ترک هستند که بالاترین کیفیت ساخت را دارند. بنابراین اگر دنبال ضریب ایمنی بالا در درب های ضد سرقت هستید، بدون شک باید به سراغ خرید درب ضد سرقت ترک بروید. چرا که:

 • دارای ورق سراسری و شبکه فولادی و محفظه قفل می باشند.
 • یراق آلات استفاده شده در آن ها، غالبا از جنس برنج و سرب است که بالاترین مقاومت را دارند.
 • ورق فولادی به کار رفته در درب های ضد سرقت، کاملا یکپارچه است که با استفاده از چند پل، مستحکم شده اند.
 • در کنار امنیت، زیبایی منحصر به فردی نیز دارند و شما می توانید از این بابت آسوده خاطر باشید.

البته نباید فراموش کنیم که درب های ضد سرقت ترک، در قیاس با درب های ضد سرقت چینی و ایرانی، گران تر هستند و کالای لوکسی به حساب می آیند.

درب ضد سرقت

ضریب ایمنی درب های ضد سرقت ایرانی

یکی دیگر از محصولات موجود در بازار درب های ضد سرقت، درب های تولید داخل است که کیفیت قابل قبولی دارند. این درب ها با توجه به برند سازنده، می توانند به خوبی ایمنی خانه را حفظ کنند.

بهتر است برای افزایش ضریب ایمنی درب ضد سرقت ایرانی به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • برند سازنده
 • فروشگاه عرضه کننده ی درب ضد سرقت ایرانی
 • یراق آلات به کار رفته در درب
 • ضخامت ورق فولادی به کار رفته در ساختار درب
 • توجه به این نکات باعث می شود که خریدی بهتر و مطمئن تر داشته باشید.

نتیجه گیری

در آخر باید عنوان کنیم که سارقین هر روز، به روش های جدیدتری برای ورود غیر مجاز به داخل منزل مجهز می شوند. بنابراین باید تجهیزات ایمنی درب ضد سرقت، به روز شود و از بهترین امکانات برای حفظ ایمنی آن استفاده شود.

رستاچوب ، به عنوان یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان و فروشندگان درب های ضد سرقت، می تواند بهترین مرجع شما برای خرید انواع درب های ضد سرقت مقاوم باشد. کافیست همین الان به منوی محصولات این فروشگاه مراجعه کنید و سفارش خود را نهایی سازید. برای استعلام قیمت انواع درب های ساختمانی با کارشناسان رستاچوب در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *