درب ضدسرقت فلزی، مزایا و معایب آن

در ضدسرقت فلزی

این روزها، صفحه ی حوادث روزنامه را که می خوانیم، پر از ماجراهای سرقت و دزدی است. به نظر می آید که سارقین جامعه به راهکارهای خیلی زیادی برای سرقت دست پیدا کرده اند و مدام سیستم های حفاظتی و امنیتی را دور می زنند.

به همین دلیل است که مردم تلاش می کنند که لایه های امنیتی خانه یا محل کارشان را افزایش دهند تا به این ترتیب ایمنی بیشتری داشته باشند.

اما آیا می دانید که اولین مرحله از حفظ ایمنی خانه چیست؟

طبیعتا بدون یک درب ضد سرقت، سیستم امنیت خانه تان حسابی لنگ می زند.

در این مقاله از وبسایت رستاچوب می خواهیم در مورد درب ضد سرقت و مزایا و معایب آن صحبت کنیم. اگر تصمیم به خرید این درب های ساختمانی را دارید، توصیه می کنیم تا انتهای این متن ما را همراهی کنید.

درب ضد سرقت

پیش از این که به سراغ معرفی مزایا و معایب درب های ضد سرقت برویم، می خواهیم به توضیح کارکرد آن ها بپردازیم.

درب های ضدسرقت نوع خاصی از درب های ساختمانی هستند که به دلیل ساختار ویژه ای که دارند، عملا ضد سرقت محسوب می شوند و اجازه ی ورود غیرمجاز به افراد بیگانه را نخواهند داد.

این درب ها، دارای نوعی ورقه ی فلزی بسیار مقاوم و مستحکم در ساختار خود هستند که غیرقابل شکستن است. به همین دلیل درب های ضد سرقت، ضد دیلم به حساب می آیند و نمی توان با شکستن یا آسیب رساندن به آن ها، شرایط ورود به خانه را مهیا کرد.

همچنین درب های ضد سرقت، عموما به دلیل استفاده از قفل و زبانه های خاص، امکان کپی کردن از روی کلید را فراهم نمی کنند.

درب های ضد سرقت، می توانند به بهترین نحو از ایمنی و امنیت خانه محافظت کنند و علاوه بر این، به خاطر زیبایی بی نظیرشان، در دکوراسیون داخلی خانه نیز به کار بیایند.

درب ضد سرقت فلزی

یکی از بهترین انواع درب های ضد سرقت، نوع فلزی آن است که کارایی و قدرت بسیار زیادی دارد. در واقع شاید زیبایی درب های ضد سرقت چوبی بسیار بالا باشد، اما اگر بحث امنیت از هر چیز دیگری برایتان مهم تر است، توصیه می کنیم درب های ضد سرقت فلزی را تهیه کنید.

ویژگی های درب ضد سرقت فلزی

درب های ضد سرقت فلزی را به هیچ عنوان نمی توان شکست. این اصلی ترین خصوصیت این درب های ضد سرقت است. در واقع استحکام و قدرت این درب ها به قدری بالاست که حتی خود سارقین نیز، امکان ورود را صفر می دانند.

از دیگر مزیت های درب ضد سرقت فلزی این است که می توان روکش های چوبی روی آن ها استفاده کرد و به این ترتیب ظاهرشان را شبیه به درب های ضد سرقت چوبی کرد. این روکش ها می تواند زیبایی را در کنار امنیت فوق العاده برایتان به ارمغان بیاورند.

نکته ی بسیار مهم دیگر این جاست که درب های ضد سرقت فلزی از بهترین یراق آلات موجود در بازار استفاده می کنند و دارای 5 کلید هستند. این کار باعث می شود که ضریب امنیت ساختمان بالاتر برود.

ساختار این درب های فلزی ضد سرقت از آلیاژهایی ساخته شده است که در برابر عوامل زیادی مقاومت می کنند و نمی توان آن ها را دچار خرابی کرد.

تمام این مزایا باعث شده است که درب های ضد سرقت فلزی به عنوان یکی از ایمن ترین و بهترین درب های ساختمانی موجود در بازار شناخته شوند.

مزایای درب های ضد سرقت

حالا که با مفهوم و عملکرد درب های ضد سرقت فلزی آشنا شدیم، بد نیست در مورد مزایا و منافع استفاده از چنین درب هایی در خانه نیز صحبت کنیم. اگر تصمیم به خرید درب ضد سرقت دارید، توصیه می کنیم حتما ادامه ی این مطلب را از دست ندهید:

 • درب های ضد سرقت به دلیل استفاده از یراق آلات با کیفیت، امنیت بالایی را برای محیط به همراه می آورند.
 • درب های ضد سرقت عایق صوتی به حساب می آیند و به همین دلیل، استفاده از این درب ها، آرامش بیشتری برای محیط به همراه می آورد.
 • درب های ضد سرقت به دلیل استفاده از روکش های مختلف، در برابر رطوبت و آب نیز تا حد خیلی خوبی مقاومت می کنند. بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که بعد از مدتی دچار طبله شدگی و ورم نخواهد شد. حتی اگر در معرض رطوبت قرار گرفته باشند.
 • درب های ضد سرقت در برابر حرارت و گرما نیز تا حد زیادی مقاومت دارند. بنابراین در صورت وقوع آتش سوزی یا حریق، فرصت مناسبی برای فرار به ساکنین می دهند. در ضمن به دلیل چفت و بست درست این درب ها، امکان عبور دود ناشی از آتش سوزی کمتر می شود و به این ترتیب، ساکنین دچار دودگرفتگی نخواهند شد.
 • درب های ضد سرقت، تنوع خیلی زیادی در طرح و رنگ دارند و شما می توانید با توجه به سلیقه ی خودتان، یکی از این طرح ها را انتخاب کنید.
 • درب های ضد سرقت چوبی، به دلیل استایل و زیبایی خاصشان، در دکوراسیون داخلی منزل حسابی به چشم می آیند.
 • درب های ضد سرقت را می توان به عنوان درب ورودی، درب لابی یا درب اتاق مدیران و در جاهای مختلفی به کار برد. به همین دلیل، محدودیتی از بابت استفاده ندارد.
 • درب های ضد سرقت از قفل و زبانه های مخصوص و پیچیده استفاده می کنند. به همین دلیل، جز کلید خودشان، با هیچ کلید دیگری هم باز نمی شوند و در نهایت، امکان ساخت کلید کپی نیز وجود ندارد.
 • درب های ضد سرقت، چارچوب مقاوم و مستحکمی دارند که به سادگی دچار خرابی نمی شود و در نتیجه طول عمر زیادی خواهد داشت.
 • درب های ضد سرقت در برابر فشار، مقاومت خیلی خوبی دارند و به راحتی نمی شکنند.
 • درب های ضد سرقت را معمولا از ترکیب پشم سنگ، چوب و فلز می سازند که ترکیبی بسیار مقاوم و مستحکم است و به سادگی خراب نمی شود.
 • درب های ضد سرقت، بسته به برند و کشور سازنده، طول عمر خیلی خوبی دارند و تا سال ها، بدون مشکل کار خواهند کرد.
 • درب های ضد سرقت، ضد دیلم هستند. به این معنی که نمی توان آن را شکست چرا که نوعی ورقه ی فلزی بسیار مقاوم در ساختار آن ها وجود دارد.
 • یکی از راه های سارقین برای نفوذ به داخل خانه، این است که لولاهای درب را می شکنند. اما لولای درب ضد سرقت کاملا مخفی است و سارقین به آن دسترسی ندارند. به همین دلیل نمی توانند از این راه، به خانه نفوذ کنند.
 • نصب آن ها بسیار ساده و راحت است و در مدت زمان کوتاهی به انجام می رسد
 • می توان تجهیزات بسیار مختلفی روی این درب ها اضافه کرد. تجهیزاتی مثل قفل شب بند، زنگ های اضافه، زنجیر پشت درب، دوربین های چشمی و حتی سیستم قفل های دیجیتالی که در نهایت امنیت محیط را افزایش می دهند.
 • آلیاژهای به کار رفته در ساختار این درب های ضد سرقت، بسیار مقاوم است.
 • درب های ضد سرقت، دور تا دور خود، از نوار درزگیر استفاده کرده اند. به این ترتیب از ورود و خروج گرد و غبار، سر و صدا و حرارت و سرما جلوگیری به عمل می آورند.
 • همچنین شست و شوی این درب های ساختمانی بسیار ساده است. در واقع جنس خاص این درب ها، به نحوی است که می توان با آب و شوینده های ملایم، آن ها را شست.
 • این درب های ضد سرقت در ساختار خود از موادی استفاده کرده اند که برابر برش، مته کاری و حتی اسید هم مقاوم هستند و سارقین نمی توانند با استفاده از این روش ها، به درون خانه نفوذ کنند.
 • درب های ضد سرقت را در انواع و اقسام سایزها می توان سفارش داد. به همین دلیل برای تمام ابعاد چارچوب ها مناسب است.
 • این درب ها می توانند از قفل های هوشمند دیجیتال استفاده کنند. قفل های کارتی، اثر انگشتی و …که باعث افزایش ضریب امنیت خانه می شوند.
 • درب ضد سرقت، به دلیل استفاده از قفل چند زبانه، قابل باز شدن نیستند.
 • می توان روی درب های ضد سرقت، دوربین های مختلفی نصب کرد که از داخل واحد بتوان بیرون آن را مشاهده کرد. همچنین این دوربین ها، امکان وصل شدن از راه دور را فراهم می سازند. کافیست که تلفن همراه خود را به اینترنت وصل کنید و از راه دور، دوربین درب ضد سرقت را کنترل کنید.
 • مقاومت خیلی خوبی در برابر زلزله و لرزش های شدید دارد. اصلی ترین دلیل این ویژگی، استفاده از ساختارهای مقاوم و در عین حال سبک است.
 • درب ضد سرقت تا دمای 800 سانتی گراد مقاومت می کند و تا 5 ساعت ذوب نخواهد شد.
 • کلیدهای کپی درب های ضد سرقت را باز نخواهند کرد و به همین دلیل ایمنی خیلی خوبی دارد.
 • یکی دیگر از ویژگی های برجسته ی درب های ضد سرقت، این است که مجهز به سیستم قفل خودکار می باشد. همین ویژگی باعث می شود که در صورت فراموش کردن قفل کردن درب، خود به خود بسته و قفل شود. در واقع به محض این که درب بسته می شود، قفل نیز به صورت خودکار عمل می کند.
 • درب ضد سرقت معمولا از چند لایه ساخته شده است که مقاومت آن را در قیاس با درب های معمولی خیلی بیشتر می کند.
 • درب های ضد سرقت، دارای حفاظ هایی از انواع مختلف مثل حفاظ نرده ای هستند که ایمنی خانه را چند برابر می کند.

به طور کلی درب های ضد سرقت بهترین نوع درب ساختمانی هستند که در بازار موجود است. این درب ها، علاوه بر این که ایمنی خیلی بالایی دارند، ظاهر بسیار خوبی نیز دارند که باعث می شود در طراحی داخلی خانه نیز بسیار چشم گیر ظاهر شوند.

درب ضدسرقت

معایب درب های ضد سرقت

درست مثل هر کالای دیگری، درب های ضد سرقت نیز ایرادات و نقص هایی جزئی دارند. البته همان طور که در بالای این متن اشاره کردیم، مزایای این درب ها به قدری زیاد هست که از معایب کوچک آن گذر کنیم اما به هرحال نباید این معایب را ناگفته بگذاریم. در ادامه به برخی از مهم ترین معایب درب های ضد سرقت اشاره کرده ایم:

اصلی ترین عیب این درب ها این است که تشخیص درب تقلبی آن ساده و راحت نیست. متاسفانه در حال حاضر، بازار درب و پنجره، پر از درب های ضد سرقت چینی بی کیفیت شده است. این درب های چینی را به هیچ وجه نمی توان ضد سرقت به حساب آورد چرا که کیفیت خوبی ندارند. به راحتی شکسته می شوند و یراق آلات آن ها نیز قابل نفوذ است.

اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که درب های ضد سرقت چینی را نمی توان به سادگی تشخیص داد چرا که شباهت زیادی با جنس اصل دارند.

یکی دیگر از معایب درب های ضد سرقت به هنگام بروز حادثه رخ می دهد. مثلا به هنگام آتش سوزی یا زلزله، درب ضد سرقت خود به خود قفل خواهد شد و دیگر جز با کلید خودش باز نمی شود. اتفاقی که می تواند در روند عملیات امداد و نجات، اختلالاتی جدی ایجاد کند. به همین دلیل است که نقطه ی قوت درب های ضد سرقت که همان باز نشدن است، در شرایط بحرانی و خطرناک، می تواند به نقطه ضعف آن ها تبدیل شود و جان انسان را به خطر بندازد.

از دیگر معایب درب های ضد سرقت این است که گران تر از سایر درب های ساختمانی هستند. در واقع درب های ضد سرقت ترک که در بازار ایران به فروش می رسند، قیمت های خیلی بالایی دارند که طبیعتا خریدشان برای عموم مردم راحت و ساده نیست. البته لازم به ذکر است که همین قیمت بالا به خاطر کیفیت فوق العاده ای است که می توانند عرضه کنند.

در صورتی که نیازمند کیفیت خوب درب های ضد سرقت هستید اما نمی خواهید که به اندازه ی خرید یک درب ضد سرقت ترک، هزینه کنید می توان از درب های ضد سرقت ایرانی استفاده نمود. درب هایی که علاوه بر کیفیت قابل قبول، قیمت کمتری هم دارند و تنوعشان نیز خوب است.

سخن آخر

درب های ضد سرقت را باید با تمام مزایا و معایبی که دارند؛ در حال حاضر به یکی از محبوب ترین کالاهای موجود در بازار درب و پنجره تبدیل شده اند. کالایی که علاوه بر ایمنی سازی فوق العاده، به عنوان یکی از المان های طراحی داخلی لوکس، در ساختمان های مدرن و نوساز استفاده می شود.

خوشبختانه طرح و رنگ متنوع و گسترده ی آن ها، باعث شده است که هر شخصی، با هر سلیقه ای بتواند درب ضد سرقت مورد نیاز خود را خریداری کند.

اما حالا که حرف از خرید درب های ضد سرقت شد، می خواهیم فروشگاه بزرگ رستاچوب را به شما معرفی کنیم.

در بخشی از مقاله، اشاره کردیم که خرید یک درب ضد سرقت از برندها و فروشگاه های متفرقه می تواند شما را با خطر خرید درب چینی و بی کیفیت مواجه کند. درب هایی که حتی نمی توان نام ضد سرقت روی آن ها گذاشت چرا که به راحتی و با فشاری جزئی، باز می شوند.

اما زمانی که به یک فروشگاه معتبر مثل رستا چوب اطمینان می کنید و خرید خود را انجام می دهید، دیگر آسوده خاطر خواهید بود که کالای با کیفیتی را خریداری کرده اید. رستا چوب بیش از 16 سال است که در حوزه ی تولید و فروش درب های ساختمانی فعالیت می کند و به جرئت می توان گفت که یکی از بهترین فروشگاه های عرضه ی این کالا به حساب می آید. با خرید از این فروشگاه، می توانید مطمئن باشید که کالایی اصیل و اورجینال خریده اید.

در نهایت امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *