نصب درب ضد سرقت بدون تخریب چهارچوب

نصب در ضدسرقت

درب های ضد سرقت یکی از جدیدترین محصولات موجود در بازار درب های ساختمانی هستند. درب هایی که کیفیت خیلی بالایی دارند و بارها توانسته اند که کارایی خود را ثابت کنند.

اما تا چه حد در خصوص نحوه ی نصبشان اطلاعات دارید؟ آیا می توان درب های ضد سرقت جدید را روی چهارچوب درب های قدیمی نصب کرد؟ آیا اصلا امکان نصب درب ضد سرقت بدون تخریب وجود دارد؟

در این مقاله از رستاچوب می خواهیم به موضوع نصب درب ضد سرقت بدون تخریب چهارچوب اصلی بپردازیم. اگر تصمیم به خرید درب ضد سرقت دارید، قبل از هر چیزی باید بدانید که آیا امکان نصب این درب بدون تخریب وجود دارد یا خیر!

به اسکرول کردن این متن ادامه دهید و با ما همراه باشید.

انواع درب های ضد سرقت و چهارچوب هایشان

یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص درب های ضد سرقت وجود دارد این است که ابعاد مختلفی دارند. در واقع از آن جایی که تنوع درب های ضد سرقت زیاد است، ابعادشان نیز طبعاً متفاوت خواهد بود. همین موضوع در ابعاد چهارچوب های این درب ها نیز اثرگذار است.

به طور کلی، سه نوع درب ضد سرقت در بازار ایران موجود است:

 • درب ضد سرقت ایرانی
 • درب ضد سرقت ترک
 • درب ضد سرقت چینی

هر یک از این درب های ساختمانی، دارای ابعاد مختلفی هستند. بنابراین اگر می خواهید درب قدیمی منزلتان را با یکی از این درب های ضد سرقت، جایگزین کنید، باید قبل از هر چیزی به ابعاد این درب ضد سرقت توجه داشته باشید.

نصب درب ضد سرقت روی چهارچوب قدیمی

همان طور که اشاره کردیم، نصب درب ضد سرقت روی چهارچوب قدیمی تا حد زیادی به نوع درب ضد سرقت بستگی دارد. بنابراین اگر می خواهید مطمئن شوید که نصب درب ضد سرقت بدون تخریب ممکن است یا خیر، قبل از هر چیزی ابعاد درب را در نظر داشته باشید:

درب ضد سرقت چینی

ابعاد این درب معمولا 105 در 210 سانتی متر است. البته این ابعاد برای درب های استاندارد چینی است. ابعاد متفرقه ی آن نیز معمولا 105 در 205 سانتی متر می باشند. همچنین ابعاد 110 در 210 سانتی متری را نیز می توان در بازار پیدا کرد.

برای نصب این درب روی چهارچوب قدیمی، باید قبل از هر چیزی ببینید که ابعاد چهارچوب قدیمی چقدر است. نکته ی قابل توجه این جاست که معمولا ابعاد درب ضد سرقت چینی با ابعاد چهارچوب های قدیمی هماهنگ است. بنابراین نیازی به تخریب وجود ندارد.

درب ضد سرقت ترک

یکی دیگر از درب های ضد سرقت موجود در بازار کشور، درب ضد سرقت ترک است که دارای ابعاد استاندارد 115 در 220 سانتی متر است. ابعاد متفرقه ی آن نیز 110 در 220 سانتی متر می باشد.

به طور کلی نباید فراموش کنید که برای نصب درب های ساختمانی روی چهارچوب، همواره باید ابعاد چهارچوب کمی بزرگ تر از ابعاد درب باشد. مثلا در درب های ضد سرقت چینی، نیازمند فضایی به ابعاد 105.5 در 210.5 سانتی متری هستیم. به این معنی که ابعاد چهارچوب باید حداقل نیم سانتی متر از ابعاد درب بزرگ تر باشد.

در صورتی که ابعاد چهارچوب درب به اندازه ای باشد که انواع درب های ضد سرقت روی آن نصب شوند، نیازی به تخریب وجود ندارد. اما در صورتی که ابعاد درب از چهارچوب بزرگ تر باشد، دچار دردسر خواهید شد و لازم است که تخریب صورت بگیرد.

نکته: از آن جایی که بیشتر درب های ضد سرقت بر اساس ابعاد استاندارد ساخته می شوند، معمولا روی تمام چهارچوب های درب نصب می گردند و نیازی به تخریب نخواهد بود.

تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت

اگر تصمیم دارید که درب معمولی خود را عوض کرده و به جای آن یک درب ضد سرقت را نصب کنید، باید چند نکته را مد نظر داشته باشید:

 • برای اندازه گیری ابعاد چهارچوب، باید ابعاد داخل به داخل آن از برجسته ترین قسمت چهارچوب از یک سمت( ارتفاع و عرض) تا برجسته ترین قسمت چهارچوب از سمت دیگر، گرفته شود. به عبارت دیگر باید ببینید که فضای مفید دهانه ی چهارچوب که یک شیء قادر به عبور از آن باشد چقدر است
 • برای نصب درب ضد سرقت چینی، باید همواره چهارچوب درب نیم الی 1 سانتی متر از ابعاد درب بزرگ تر باشد.

گام به گام با تعویض درب های قدیمی با درب ضد سرقت

در ادامه به صورت گام به گام به مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت اشاره کرده ایم:

 • در گام اول، باید اندازه گیری دقیق ابعاد درب ضد سرقت صورت بگیرد. این اندازه گیری معمولا به دو صورت انجام می شود:
 • در روش اول، اگر عرض داخل چهارچوب درب قدیمی کمتر از 105 سانتی متر باشد؛ چهارچوب فلزی قدیمی با استفاده از دستگاه فرز به صورت یکجا برش داده می شود و چهارچوب جدید جایگزین چهارچوب قدیمی می شود.
 • در روش دوم نیز چنانچه عرض داخل چهارچوب بیش از 105 سانتی متر باشد، چهارچوب جدید روی چهارچوب قدیمی فلزی جوشکاری می شود.
 • در گام دوم، بعد از اینکه چهارچوب درب ضد سرقت نصب شد، نوبت به بتن ریزی پشت چهارچوب می شود. برای انجام این کار از مصالح ساختمانی مثل سیمان و ماسه استفاده می شود. خیلی مواقع، نصابان درب ضد سرقت از بتن ریزی پشت چهارچوب غفلت می کنند و در نتیجه، نمی توان گفت که کارشان اصولی است. در صورتی که پشت چهارچوب خالی بماند، میزان عایق سازی درب کمتر می شود. همچنین امکان دیلم انداختن سارقین نیز بیشتر می شود.
 • در گام سوم، بعد از این که درب ضد سرقت به طور کامل نصب شد، نوبت به نصب روکوب های چوبی در قسمت نمای درب و پشت چهارچوب می رسد. این روکوب ها که روی چهارچوب فلزی قرار می گیرند، علاوه بر افزایش زیبایی درب، باعث یکدست شدن ظاهر آن نیز می شوند. نصب روکوب های نما و پشت درب، باید متناسب با ابعاد مورد نظر صورت بگیرد. این مرحله، بعد از خشک شدن بتن پشت چهارچوب، انجام می شود.

تعویض در قدیمی با جدید

نصب درب ضد سرقت بدون تخریب

حالا که به صورت گام به گام با تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت آشنا شدید، باید به یک سری نکات نیز اشاره کنیم که منجر به تعویض درب بدون تخریب می شوند:

 • برای اینکه نیازمند هیچگونه تخریبی به هنگام تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت نباشید، باید درب مورد نظرتان را سفارش بدهید. به این ترتیب می توانید بدون نگرانی، درب قدیمی را با درب ضد سرقت جدید تعویض کنید.
 • اگر درب ضد سرقت شما دارای ابعاد سفارشی باشد، نیازی نیست که چهارچوب های فلزی قدیمی را از جا بکنید. مگر اینکه عرض درب کم باشد.
 • در صورتی که عرض درب فعلی، کم باشد؛ می توان چهارچوب قدیمی را به صورت یک تکه با فرز از جا درآورد. به این ترتیب باز هم تخریبی صورت نمی گیرد. بعد از آن، چهارچوب درب با مصالح مختلف پر خواهد شد. این مصالح ممکن است موادی مثل فوم فشرده ی پلی اورتان یا ماسه و سیمان باشند.
 • همواره تلاش کنید از نیروهای متخصص و ماهر برای نصب درب ضد سرقت روی چهارچوب های قدیمی استفاده کنید. یک نیروی خبره می تواند میزان تخریب و آسیب را به کمترین حالت خود برساند و شما را از دردسرهای آینده رها کند.

چرا تعویض بدون تخریب درب بهتر است؟

سوالی که در این میان مطرح می شود، این است که چرا توصیه می کنیم به سراغ روش هایی بروید که کمترین میزان تخریب را دارند؟ در واقع چرا تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت بدون تخریب بهتر است؟ در ادامه به چند دلیل اساسی اشاره کرده ایم:

 • در روش بدون تخریب، دیگر نیازی نیست که چهارچوب قدیمی را از جا بکنید
 • در این روش نصب، مقاومت درب ضد سرقت بالاتر می رود
 • مشتری می تواند ابعاد مورد نظر خود را سفارش بدهد و دیگر محدود به ابعاد استاندارد نخواهد بود.
 • می تواند با توجه به نیاز و سلیقه ی خود، روکش و روکوب مناسبی را سفارش بدهد.
 • در تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت، می توان بدون تخریب از اسکلت و چهارچوب های فولادی استفاده کرد.
 • همچنین استفاده از ورقه های فولادی پوشش دهنده ی سراسری نیز ممکن خواهد شد.
 • هزینه های نصب درب ضد سرقت کاهش پیدا می کند
 • دردسر و کثیف کاری کمتری دارد!

به طور کلی، مزیت های تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت، بسیار بالاست. بنابراین همواره توصیه می کنیم که به سراغ روش هایی بروید که به شما این امکان را می دهد بدون نیاز به تخریب، درب های قدیمی خود را با درب ضد سرقت جایگزین کنید.

تعویض درب آپارتمان بدون تخریب

یکی از درب هایی که معمولا تصمیم به تعویضشان می گیریم، درب های آپارتمان و درب ورودی واحد هستند.

در گذشته، بیشتر خانه ها از درب های معمولی برای ورودی واحد خود استفاده می کردند. اما در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از درب های ضد سرقت رواج بیشتری پیدا کرده است و باید به سراغ استفاده از این درب ها رفت.

اما نحوه ی تعویض درب آپارتمان بدون تخریب:

در صورتی که عرض فضای داخلی چهارچوب بیشتر از میزان مورد نیاز باشد، می توان قوطی ها را جوش داد و اندازه شان را به ابعاد دلخواه درآورد. سپس درب ضد سرقت را روی آن نصب کرد.

اما در صورتی که ابعاد داخلی چهارچوب، کوچک تر از اندازه ی مورد نیاز باشد، دو امکان پیش روی ماست:

 • اولین امکان برای مواقعی است که اختلاف موجود میان درب و چهارچوب، کمتر از 3 سانتی متر باشد. در چنین شرایطی قسمت قابلمه ای چهارچوب بدون اینکه آسیبی به دیوارهای اطراف وارد شود، با فرز استیل بُر، بریده خواهد شد. سپس سایز داخل به داخل چهارچوب را به ابعاد دلخواه در می آوریم. در نهایت نیز درب ضد سرقت را روی چهارچوب جوش می دهیم.
 • در حالت دوم، هیچ راهی به جز تخریب باقی نمی ماند چرا که ابعاد درب از چهارچوب خیلی بیشتر است و با هیچ روش دیگری نمی توان آن را نصب کرد.

دقت داشته باشید که در چنین شرایطی، همواره بخشی از چهارچوب قدیمی از بیرون و داخل دیده می شود. بنابراین برای پوشاندن چهارچوب قدیمی باید از انواع روکش های mdf یا روکوب های مختلف که همرنگ درب هستند، استفاده کنید.

در ضمن، نکته ی مهم دیگری که به هنگام تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت مطرح می شود، بحث عایق سازی آن است. اگر می خواهید درب جدید را روی چهارچوب قدیمی نصب کنید، حتما باید از مواد عایق ساز استفاده کنید تا مطمئن شوید که تبادل حرارت و صوت صورت نمی گیرد.

معمولا توصیه می شود که داخل چهارچوب درب ضد سرقت را با فوم پر کنند تا تمامی منافذ آن پوشانده شوند.  به این ترتیب امکان نفوذ گرد و غبار یا اتلاف انرژی حرارتی نیز به حداقل خواهد رسید.

البته در این میان، برخی از درب های ضد سرقت مثل درب ضد سرقت چینی، خود مجهز به لاستیک درزگیر و آستانه ی استیل هستند که عایق سازی خوبی را برای محیط فراهم می کند.

به طور کلی، فراموش نکنید که درب های ضد سرقت می توانند بهترین عملکرد ممکن را در حفظ ایمنی خانه داشته باشند. به شرط اینکه نصب آن ها به درستی صورت گرفته باشد.

نصب در بدون تخریب

هزینه نصب درب ضد سرقت بدون تخریب

اگر می خواهید که درب قدیمی خانه تان را با یک درب جدید ضد سرقت تعویض کنید، قبل از هر چیزی باید مطمئن شوید که نیاز به تخریب چهارچوب درب نخواهید داشت. در صورتی که نیازمند تخریب نباشید، هزینه های نصب درب ضد سرقت چندان بالا نخواهد بود.

اما اگر لازم به تخریب چهارچوب باشد، باید هزینه ی بیشتری صرف مصالح و دستمزد نصاب کنید.

همچنین مشاهده کنید:‌ پشم سنگ و عایق بندی درهای ضدسرقت

سخن آخر

در نهایت باید عنوان کنیم که نصب در ضد سرقت بدوت تخریب، زمانی امکان پذیر است که ابعاد چهارچوب درب قدیمی با ابعاد درب ضد سرقت هماهنگی داشته باشد.

رستاچوب، به عنوان یکی از قدیمی ترین فروشگاه های درب های ساختمانی می تواند بهترین مرجع شما برای سفارش انواع درب های ضد سرقت باشد. شما می توانید ابعاد مورد نظرتان را به کارشناسان رستاچوب سفارش بدهید و درب ضدسرقت مورد نظرتان را در اسرع وقت و درب منزل، دریافت کنید.

در ضمن، نصابان رستاچوب آماده اند که در فرآیندهای نصب درب نیز همراه شما عزیزان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *