ویژگی درب ضدسرقت کلاسیک

درب را که می بندیم، احساس آرامش و امنیت وجودمان را فرا می گیرد!

درب های ساختمانی اولین سد دفاعی ما در برابر نفوذ غیرمجاز هستند. بنابراین امنیت و ایمنی شان بسیار مهم است. شاید به همین دلیل است که درب های ضد سرقت تا به این حد محبوبیت پیدا کرده اند. دیگر کمتر ساختمان نوسازی را می توانید پیدا کنید که از درب ضد سرقت استفاده نکرده باشد.

اما همین درب های ایمن نیز انواع و اقسام زیادی دارند. در واقع به جز کاربردی که برای این درب ها تعریف می کنند، بحث زیبایی و ظاهرشان نیز حائز اهمیت است. به همین دلیل است که مدل های مختلفی به بازار عرضه شده اند.

در این مقاله از رستاچوب، می خواهیم در مورد درب ضد سرقت کلاسیک صحبت کنیم. مدلی که بیشترین رواج را در میان ساختمان سازان دارد و خیلی از خریداران هم ترجیح می دهند که به سراغ این مدل ساده اما شیک بروند. اگر تصمیم به خرید درب های ضد سرقت دارید، توصیه می کنیم قبل از هر چیزی این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

درب ضد سرقت کلاسیک چیست؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی انواع این درب ها و مزیت های آن برویم، باید ببینیم که درب ضد سرقت کلاسیک چیست؟!

در واقع پسوند کلاسیک، از سبک طراحی این درب ها گرفته می شود. احتمالا شما هم با سبک کلاسیک آشنایی دارید و می دانید که به چه معناست. اما درب های کلاسیک ضد سرقت در واقع، طراحی جالب توجهی دارند. بیش از اینکه زرق و برق داشته باشند، وقار و سنگینی این درب هاست که توجه را به خود جلب می کند.

به همین دلیل است که در طی سالیان دراز، سبک کلاسیک هرگز نمرده است و همچنان در میان افراد، محبوبیت ویژه ای دارد.

از اصلی ترین ویژگی درب های کلاسیک این است که نقوش پیچیده و برجسته ای دارند. همچنین از رنگ های تیره و مات برای این درب ها استفاده شده است. البته گاهی مواقع ممکن است به سراغ رنگ های خنثی مثل سفید، کرم و طوسی نیز بروند. اما رنگ قهوه ای تیره یا روشن، از اصلی ترین رنگ هایی است که برای درب ضد سرقت کلاسیک استفاده می شود.

به طور کلی سبک کلاسیک از معماری یونان باستان سرچشمه گرفته است. اگر نگاهی به بناهای تاریخی روم و یونان بندازید، متوجه می شوید که سبک کلاسیک تا حد خیلی زیادی وامدار این معماری بوده است.

مثلا همین امروز هم ساختمان هایی که از نماهای کلاسیک و ستون های بلند استفاده می کنند را به نام نمای رومی می شناسند.

اصلی ترین ویژگی سبک کلاسیک، پیچیدگی در عین ظرافت است. طرح هایی که روی ستون ساختمان های باستانی یونان می توانیم ببینیم، دقیقا دارای همین ویژگی هستند. حتی امروزه نیز برای طراحی نقش برجسته های درب کلاسیک به سراغ این طرح های خاص می روند.

تزئینات سبک کلاسیک، کاملا با وقار و سنگین است. بنابراین استفاده از درب های کلاسیک در محیط های رسمی یا دکوراسیون کلاسیک توصیه می شود.

یکی دیگر از ویژگی های سبک کلاسیک، توجه به تقارن و نظم است. بنابراین حتی از این درب های ضد سرقت می توان در محیط های مدرن نیز استفاده کرد. چرا که در دکوراسیون مدرن، نظم و تقارن حرف اصلی را می زند.

همچنین نباید فراموش کنیم که سبک کلاسیک با متریال عجین شده است. برای اینکه بتوانیم سبک کلاسیک را به بهترین شکل ممکن در درب های ساختمانی اجرا کنیم، باید حتما از متریال باکیفیت و با ارزش استفاده شود. به همین دلیل است که بهترین ترکیب سبک کلاسیک با متریال چوب خواهد بود.

چوب های سنگین و با دوام، یکی از بهترین متریال ها برای ساخت درب کلاسیک ضد سرقت هستند.

انواع درب های کلاسیک ضد سرقت

حالا که به طور کامل با درب های ضد سرقت کلاسیک و سبک آن ها آشنا شدید، باید بدانید که همین سبک کلاسیک نیز دارای مدل ها و طرح های مختلفی است.

در واقع می توان درب ضد سرقت کلاسیک را از جنبه های مختلفی تقسیم بندی کرد. در ادامه به مهم ترین انواع درب های کلاسیک پرداخته ایم:

درب های کلاسیک از لحاظ متریال

به طور کلی دو نوع درب کلاسیک از لحاظ متریال وجود دارد:

درب کلاسیک چوبی

همان طور که اشاره کردیم، یکی از بهترین متریال برای ساخت درب های کلاسیک، چوب است. چوب وزن بالایی دارد و حالت وقار و سنگینی سبک کلاسیک را به بهترین شکل ممکن منتقل می سازد.

علاوه بر این می توان روی چوب کنده کاری های مختلفی انجام داد. در نتیجه اجرای طرح های مختلف کلاسیک روی چوب، ساده تر است. نکته ی بسیار مهمی که در خصوص درب های چوبی کلاسیک باید بدانید این است که حتما باید از روکش روی بدنه استفاده شود.

فراموش نکنید که متریال چوب مقاومت چندان زیادی در برابر رطوبت و مواد خورنده ندارد. در نتیجه لازم است که روکش های ضد آب و…استفاده شود. علاوه بر این، می توان به جای استفاده از روکش، بدنه ی درب کلاسیک را رنگ آمیزی کرد. رنگ های خاصی در بازار وجود دارند که مقاومت چوب را در برابر رطوبت، حرارت و مواد خورنده افزایش می دهند.

بهترین چوب هایی که برای ساخت درب ضد سرقت کلاسیک به کار می رود، چوب درخت بلوط، گردو و راش است. البته چوب درخت روس که ارزان ترین چوب موجود در بازار است نیز برای ساخت درب های ضد سرقت کلاسیک استفاده می شود.

درب های ضد سرقت چوبی که با مدل کلاسیک طراحی می شوند، بهترین انتخاب برای درب ورودی واحد و آپارتمان هستند.

درب فلزی کلاسیک

گرچه فلز محبوبیت کمتری دارد، اما می توان طرح های کلاسیک را روی درب های فلزی نیز اجرا کرد. این درب ها معمولا از فلزات مقاوم ساخته می شوند. البته در نظر داشته باشید که تنوع طرح هایی که روی فلز می توان پیاده سازی کرد، کمتر است.

اما به هرحال در محیط های خارجی مثل درب ورودی ساختمان، از درب فلزی کلاسیک استفاده می کنند که معمولا دارای طرح های فرفوژه است.

درب کلاسیک از لحاظ کشور سازنده

اگر سری به بازار درب های ساختمانی بزنید، متوجه می شوید که به طور کلی، تولیدات سه کشور وجود دارند:

 • درب ضد سرقت ترک: این نوع درب ها کیفیت خیلی بالایی دارند و نسبت به دیگر درب های کلاسیک، قیمت بالاتری دارند.
 • درب ضد سرقت ایرانی: تولید داخل است و از لحاظ کیفیت، کاملا قابل قبول می باشد.
 • درب ضد سرقت چینی: نسبت به دیگر درب های ضد سرقت، ارزان تر است اما کیفیت چندان بالایی ندارد.

شما می توانید با توجه به بودجه تان و کاربردی که از درب ضد سرقت کلاسیک انتظار دارید، یکی از این سه مدل را انتخاب کنید.

در ضدسرقت کلاسیک

درب ضد سرقت از لحاظ کاربرد

یکی دیگر از تقسیم بندی های درب های کلاسیک ضد سرقت بر اساس کاربردی است که دارند.

به طور کلی این درب ها دو جور کاربرد می توانند داشته باشند:

درب داخلی

یکی از مهم ترین کاربردهایی که سبک کلاسیک درب های ضد سرقت دارد، به عنوان درب داخلی است. چرا که زیبایی منحصر به فردی دارند و می توانند در جهت افزایش زیبایی محیط به کار بیایند. اصلی ترین کاربردشان هم به عنوان درب ورودی واحد است.

درب لابی

اگر نگاهی به درب لابی ساختمان های مختلف بندازید متوجه می شوید که بیشترشان زیبایی خاصی دارند. در واقع از آن جایی که لابی ساختمان، اولین چیزی است که به چشم بیننده می خورد، حساسیت زیادی روی انتخاب درب آن وجود دارد.

علاوه بر این، بحث امنیت ساختمان نیز مطرح است. به همین دلیل حتما باید از درب های ضد سرقت استفاده شود.

بهترین ترکیبی که می توان برای این کاربرد در نظر گرفت، درب ضد سرقت کلاسیک برای لابی است. به این ترتیب محیط لابی زیباتر و شیک تر می شود. همچنین ایمنی و امنیت آن نیز حفظ می شود.

انواع مدل های درب کلاسیک

همان طور که اشاره کردیم، درب های کلاسیک مدل ها و طرح های مختلفی دارند. در واقع به تعداد سلیقه ی افراد می توان طرح های متنوع کلاسیک استخراج کرد.

اما اصلی ترین مدلی که به عنوان طراحی کلاسیک شناخته می شود، طرح های هندسی و نقش برجسته است. البته نقوش مدور و پیچان نیز محبوبیت زیادی دارند.

همچنین ایجاد طرح هایی مثل طرح دو قاب و سه قاب نیز رواج زیادی پیدا کرده اند. البته این طرح ها ساده تر هستند اما به هرحال، با روح سبک کلاسیک، تطابق زیادی دارند.

بهترین درب ضد سرقت چیست؟

یکی از سوالات مهمی که ممکن است تا اینجای مقاله به ذهنتان خطور کرده باشد، این است که بهترین درب ضد سرقت چیست؟! در واقع چه ویژگی هایی باعث می شود که بگوییم یک درب ضد سرقت، کیفیت لازم را دارد؟

به طور کلی، درب ضد سرقت کلاسیک ویژگی های زیر را دارد:

 • بر حس تقارن و نظم تاکید می کند و به همین دلیل، در محیط های مختلفی به کار می آید.
 • احساس گرما و صمیمت بیشتری به محیط می بخشد چرا که از رنگ های گرم و درخشان استفاده می کند
 • از آن جایی که بیشتر از متریال چوب استفاده می شود، به عنوان درب های لوکس شناخته می شوند.
 • در محیط هایی که به حفظ سنت و رسوم علاقه مند هستند، کاربرد زیادی دارد.
 • تقریبا با هر سلیقه ای تطابق دارد.
 • درب های ضد سرقت کلاسیک، می توانند امنیت بی نظیری برای محیط ایجاد کنند.
 • در صورتی که از متریالی مثل ام دی اف برای ساخت درب کلاسیک استفاده شده باشد، می توان با استفاده از روکش های طبیعی چوب، ظاهر آن را شیک تر کرد.
 • درب های ضد سرقت کلاسیک را در چهارچوب های استاندارد می توان نصب کرد
 • با سبک و روح سلیقه ی ایرانی هماهنگی بیشتری دارد.

تمام این مزیت ها باعث شده است که درب کلاسیک ضد سرقت تبدیل به بخشی از ساختمان های نوساز شود. در هر سازه ای که به تازگی ساخته شده می توان روح سبک کلاسیک را مشاهده کرد. بیشترین بار این مسئله نیز بر عهده ی درب های کلاسیک ضد سرقت می باشد.

درب ضدسرقت

قیمت درب ضد سرقت کلاسیک

قیمت درب ضد سرقت کلاسیک چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال باید چند مسئله بررسی شود:

 • درب ضد سرقت کلاسیک مورد نظر ساخت کدام کشور است؟
 • از چه متریالی ساخته شده است؟ آیا چوبی است یا از جنس ام دی اف یا HDF و…ساخته شده است/
 • ابعاد و اندازه ی آن چقدر است؟
 • برای کدام یک از بخش های خانه قرار است استفاده شود؟ قرار است در لابی استفاده شود یا داخل واحد؟
 • از چه یراق آلاتی برای درب ضد سرقت استفاده شده است؟
 • مدل و طرح درب کلاسیک چگونه است؟

بعد از پاسخ به تمام این سوالات است که می توان قیمت درب کلاسیک را مشخص کرد. مثلا درب های ضد سرقت ترک، قیمت بالاتری دارند. در حالی که قیمت درب ضد سرقت چینی ارزان تر می باشد.

رستاچوب به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان درب های کلاسیک ضد سرقت، افتخار دارد که این محصول را با قیمت مناسب و کیفیت بالا در اختیار شما عزیزان قرار بدهد. کافیست سری به منوی محصولات این فروشگاه بزنید و خرید خود را نهایی کنید.

رستاچوب در کمترین زمان ممکن، سفارش شما را برایتان ارسال می کند. همچنین شما عزیزان جهت استعلام قیمت انواع درب های ضد سرقت کلاسیک می توانید با شماره‌ی 02175178000 تماس حاصل نمایید.

خرید درب ضد سرقت

در این بخش از مقاله، می خواهیم چند نکته ی تکمیلی در خصوص نحوه ی خرید درب ضد سرقت کلاسیک به شما بگوییم. پس به هنگام خرید درب، حتما حواستان به نکات زیر باشد:

 • از گارانتی درب ضد سرقت اطمینان حاصل کنید
 • در خصوص خدمات نصب درب، از فروشنده سوال کنید
 • برند سازنده ی درب ضد سرقت کلاسیک را بررسی کنید

این نکات را به ذهن بسپارید و مطمئن شوید که به هنگام خرید، آن ها را فراموش نخواهید کرد.

سخن آخر

در نهایت باید عنوان کنیم که درب ضد سرقت کلاسیک، می تواند بهترین انتخاب شما باشد. این درب ها را می توان در محیط های مختلف استفاده کرد و باعث بهبود دکوراسیون داخلی شد.

سبک کلاسیک، قرن هاست که زنده مانده و اطمینان داشته باشید که پس از این نیز، به حیات خود ادامه می دهد. با خرید یک درب ضد سرقت کلاسیک، علاوه بر حفظ ایمنی خانه، می توانید زیبایی را نیز به محیط هدیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *