درب ضدسرقت شیشه دار

درب ضد سرقت شیشه ای

اگر بخواهیم یکی از اصلی ترین سپرهای دفاعی ساختمان ها را نام ببریم، باید در وهله ی اول به درب ضد سرقت اشاره کنیم. بدون یک درب ضد سرقت درست و حسابی نمی توان به اندازه ی کافی احساس امنیت و ایمنی داشت.

به همین دلیل است که در ساختمان سازی نوین، توجه ویژه ای به درب های ساختمانی و استفاده از درب های ضد سرقت می شود. اما آیا این دلیل کافیست که دیگر به ظاهر درب های ضد سرقت توجهی نداشته باشیم و تنها فاکتور امنیت را مد نظر قرار بدهیم؟

درب های ساختمانی اثرگذاری بالایی روی ظاهر سازه و دکوراسیون داخلی دارند. بنابراین طبیعی است که به طراحی آن ها توجه ویژه ای شود. یکی از نتایج توجه به زیبایی ظاهری این درب ها، طراحی درب ضد سرقت شیشه دار است!

در این مقاله از وبسایت رستاچوب، می خواهیم به معرفی درب ضد سرقت شیشه دار بپردازیم و بگوییم که چرا تا این حد محبوبیت پیدا کرده اند. همچنین به ابعاد و ویژگی های این درب های ساختمانی می پردازیم. بنابراین اگر این موضوع برایتان جالب است یا قصد خرید درب ضد سرقت دارید، توصیه می کنیم به اسکرول کردن این متن ادامه دهید.

درب ضد سرقت شیشه دار چیست؟

همان طور که از نامشان نیز مشخص است، درب های ضد سرقت شیشه دار از ترکیب چوب و شیشه ساخته شده اند. احتمالا شما هم این درب ها را بیشتر در لابی ساختمان ها دیده اید که با زیبایی منحصر به فردشان دلربایی می کنند.

قطر رویه ی این درب ها، حدوداً 10 میلی متر است و با رنگ های مخصوص پلی اورتان، پوشش داده شده اند. از چوب های مختلفی در ساختار این درب ها استفاده شده است و بیشتر مواقع، شیشه ی به کار رفته در آن ها نیز سکوریت یا نشکن است.

یکی دیگر از ویژگی های کلی درب های ضد سرقت شیشه ای، این است که از یراق آلات باکیفیتی در آن ها استفاده شده است و به همین دلیل محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

درب ضد سرقت شیشه ای

همان طور که در ابتدای متن نیز اشاره کردیم، درب های ضد سرقت شیشه دار معمولا به عنوان درب لابی به کار می روند. اما چرا از چنین درب هایی برای درب لابی استفاده می شود؟

نخستین دلیل این است که امنیت این درب ها بالاست. از آن جایی که لابی، اولین نقطه برای ورود به ساختمان است، باید امنیت آن حفظ شود.

جاگذاری شیشه در ساختار درب لابی باعث می شود که افراد از داخل لابی، بتوانند دید خوبی به بیرون از ساختمان داشته باشند.

در نتیجه، طبیعی است که درب ضد سرقت شیشه دار بهترین گزینه برای لابی به حساب بیاید. همچنین نباید فراموش کرد که به جای چوب، می توان از درب های ضد سرقت فولادی نیز استفاده کرد که طبیعتاً مقاومت بیشتری دارند. معمولا چهارچوب این در بها حدود 18 سامتی متر است و از رویه های با ضخامت 10 میلی متر برای این درب ها استفاده شده است.

بیشتر درب های لابی ضد سرقت، از یراق آلات باکیفیتی مثل کاله و داف ترکیه استفاده می کنند تا ضریب ایمنی ساختمان بالاتر برود.

درب ضد سرقت شیشه ای چقدر امنیت دارد؟

یکی از سوالات اصلی خریداران در مورد درب ضد سرقت شیشه دار این است که چقدر امنیت دارند؟ خیلی از ما به محض شنیدن اسم شیشه، فکر می کنیم که با یک ضربه شکسته می شوند و در نتیجه کل امنیتشان به مویی بند است. اما باید بدانید که شیشه های به کار رفته در این درب ها بسیار محکم و نشکن است و به سادگی خراب نمی شود.

البته در نهایت باید بگوییم که برای درب ورودی واحد، بهتر است از درب های یکپارچه استفاده کنید که شیشه ای در آن ها به کار نرفته است. چرا که حفظ حریم امنیت و خصوصی خانه خیلی مهم تر از زیبایی است.

در ضدسرقت شیشه ای

مشخصات درب ضد سرقت شیشه ای

حالا که با جنبه های مختلف درب های ضد سرقت شیشه دار آشنا شدید، می خواهیم به برخی از مهم ترین ویژگی های این درب ها اشاره کنیم. ویژگی هایی مثل:

 • معمولا در ساختار این درب ها از روکش های زیبای چوبی استفاده می شود
 • درون ساختار این درب ها نیز مثل تمام درب های ضد سرقت، از نوعی ورق فلزی مقاوم استفاده شده است
 • معمولا از شیشه های سکوریت و نشکن در آن ها استفاده می شود
 • می توان دستگیره ها و قفل های مختلفی روی این درب ها نصب کرد
 • ابعاد و اندازه های این درب قابل سفارش است( به خصوص برای درب لابی)
 • می توان طرح درب و شیشه را سفارش داد
 • رنگ بندی متنوعی در این درب های ساختمانی وجود دارد.

درب های یک و نیم لنگه ی شیشه دار

یکی دیگر از درب های ضد سرقت که از شیشه در ساختار خود استفاده می کند و بسیار زیباست، درب های یک و نیم لنگه است. همان طور که از نامش نیز پیداست، این درب ها دارای یک لنگه هستند و در کنارش، یک لنگه ی دیگر نیز وجود دارد که عرض آن نصف لنگه ی اصلی است.

بیشتر مواقع از این درب های یک و نیم لنگه به عنوان درب های ورودی ساختمان استفاده می شود.

در ساختار این درب ها از چوب مقاوم و ورق های فولادی ضخیم استفاده شده است. در کنار این دو متریال اصلی، از شیشه نیز برای زیبایی استفاده می شود. همچنین درب های ضد سرقت یک و نیم لنگه، عایق سازهای خیلی خوبی هستند و محیط مطبوعی را برای ساکنین فراهم می آورند.

این درب ها نیز بیشتر در لابی ساختمان کاربرد دارند و معمولا هم از یراق آلات باکیفیت در ساختشان استفاده می شود.

نوع دیگری از درب های ضد سرقت لابی وجود دارند که دارای سه لنگه می باشند. دو لنگه ی چپ و راست از جنس شیشه هستند و لنگه ی میانی از جنس چوب و فولاد ساخته شده است.

لنگه های شیشه ای ثابت می باشند و فقط لنگه ی میانی است که قابلیت بازشو دارد. معمولا از متریال باکیفیتی در ساخت این درب ها استفاده می شود.

لولای این درب ها بسیار مقاوم و مستحکم است. اساسا لولای درب های ضد سرقت مخفی است و به همین دلیل سارقین نمی توانند با شکستن آن، درب را باز کنند. تعداد لولاها نیز به ضخامت چهارچوب و وزن درب بستگی دارد. اما به طور کلی دست کم به چهار لولا نیاز است.

می توان درب های شیشه ای چند لنگه ی ضد سرقت را در انواع و اقسام طرح ها و رنگ ها از بازار تهیه کرد. همچنین می توانید با توجه به سلیقه ی خود یکی از این درب ها را سفارش بدهید. معمولا برای زیباسازی این درب ها از روکش های طبیعی درب ضد سرقت استفاده می شود. به این ترتیب آن را ضد آب می کنند و مقاومتش در برابر نور آفتاب و عوامل خارجی دیگر را افزایش می دهند.

انواع چوب به کار رفته در درب ضد سرقت

معمولا از چوب های زیادی در ساخت درب های ضد سرقت شیشه دار استفاده می شود. اما در صورتی که از چوب گردو یا بلوط استفاده شود، قیمت درب بالا می رود. چرا که چوب این درخت ها بسیار متراکم و مقاوم است و به همین دلیل قیمت بالاتری دارد.

در این میان چوب روسی نیز قیمت ارزانی دارد و درب هایی که از این چوب ساخته شده اند، اقتصادی تر هستند. اما به هرحال مقاومت و دوام چوب های گردو و بلوط را ندارند و از لحاظ کیفیت پایین تر هستند.

درب دو لنگه ضد سرقت شیشه خور

یکی دیگر از درب های شیشه دار موجود در بازار، درب های ضد سرقت دو لنگه هستند. این درب ها نیز بیشتر در لابی ساختمان ها استفاده می شوند.

طبیعتا به دلیل استفاده از دو لنگه، قیمت بالاتری دارند. همچنین مقاومت و امنیت این درب ها خیلی بالاست.

فراموش نکنید که هرچقدر شیشه ای که در درب های ساختمانی به کار رفته است، مقاوم تر و مستحکم تر باشد، احتمالا قیمت درب ضد سرقت نیز افزایش پیدا می کند.

مثلا شیشه های سکوریت و دو جداره، قیمت بالاتری دارند و استفاده از آن ها در ساختار درب، می تواند هزینه هایتان را افزایش دهد.

درب ورودی شیشه ای

درب ضد سرقت لابی

بارها در طول این مقاله اشاره کردیم که درب های شیشه خور ضد سرقت معمولا به عنوان درب لابی استفاده می شوند.

اهمیت استفاده از چنین درب هایی در ورودی ساختمان به چند دلیل ساده است:

 • لازم است که امنیت و ایمنی ساختمان با استفاده از یک درب قدرتمند حفظ شود
 • درب های شیشه خور، امکان دیدن محیط بیرون را از داخل ساختمان فراهم می آورد
 • زیبایی درب هایی که از ترکیب چوب و شیشه ساخته شده اند برای لابی بسیار حائز اهمیت است.
 • می توان از درب های تک لنگه و چند لنگه برای درب لابی استفاده کرد و به این ترتیب شکوه و زیبایی ساختمان را افزایش داد.

به طور کلی درب های ضد سرقت لابی در رنگ ها و مدل های مختلفی تولید می شوند اما مدل شیشه خور آن به دلیل مزیت هایی که نام بردیم، محبوبیت بیشتری دارد.

ابعاد درب ضد سرقت شیشه ای

همان طور که اشاره کردیم، درب های ضد سرقت شیشه خور لابی معمولا قابل سفارش هستند.

به این معنی که می توانید با توجه به چهارچوب لابی خود، ابعاد موردنظرتان را سفارش دهید. البته ابعاد استاندارد نیز در بازار موجود است. اما توصیه می کنیم که قبل از هر کاری بهتر است اندازه های دقیق چهارچوب درب را بگیرید و سپس اقدام به خرید درب مورد نظرتان کنید.

نکته ی مهم در انتخاب درب ضد سرقت شیشه دار این است که ابعاد شیشه ای که از در ساختار این درب ها استفاده می شود باید از سر یک انسان بالغ کوچک تر باشد. همچنین ورق فولادی به کار رفته در ان باید دوبل باشد تا ضد دیلم گردد. همچنین فراموش نکنید که شیشه ای که در درب به کار می رود، باید فقط از سمت داخل به بیرون دید داشته باشد.

نکات مهم در خرید درب ضد سرقت شیشه ای

در نهایت می خواهیم به چند نکته ی مهم به هنگام خرید درب ضد سرقت شیشه دار اشاره کنیم:

 • زمانی که می خواهید درب ضد سرقت شیشه دار بخرید، حتما باید جهت تابش آفتاب و وزش باد به ساختمان را در نظر بگیرید. مثلا اگر درب خانه تان به سمت شرق، غرب یا جنوب است و در مسیر نور مستقیم آفتاب قرار گرفته، بهتر است از درب های فلزی استفاده کنید. درب های چوبی اگر در معرض آفتاب قرار بگیرند به تدریج دچار تغییر رنگ، تورم و موج می شوند و زیبایی اولیه ی خود را از دست می دهند.
 • به جنس چوب به کار رفته در ساختار درب توجه کنید. اگر درب ساختمانی مورد نظرتان، mdf است، حتما روش های مراقبت از آن را یاد بگیرید.
 • اگر درب لابی ساختمان به سمت شمال باز می شود، انتخاب درب های چوبی می تواند انتخاب خوبی باشد. به خصوص با توجه به این که درب های چوبی با بیشتر دکوراسیون های ساختمانی هماهنگ است.
 • در حال حاضر می توانید درب های متنوع زیادی از بازار خریداری کنید( مثلا ترکیب شیشه و چوب، طرح های برجسته، درب های CNC)
 • درب های فلزی را می توان در دو نوع مدرن و کلاسیک تهیه کرد.
 • معمولا توصیه می شود که درب لابی را بزرگ انتخاب کنید. چرا که درب های بزرگ می توانند شکوه و جلال بیشتری برای ساختمان داشته باشند.

سخن آخر

در نهایت باید اشاره کنیم که درب های ضد سرقت شیشه دار بسیار زیبا هستند و می توانند دکوراسیون داخلی ساختمان را تا چند پله ارتقاء بدهند. اگر با سلیقه هستید و به دنبال بهترین درب های ساختمانی می گردید، پس باید خرید درب ضد سرقت شیشه دار را نیز مدّ نظر داشته باشید.

فراموش نکنید که انتخاب یک درب ساختمانی مناسب می تواند شما را از دردسرهای بعدی در امان نگه دارد.

رستاچوب به عنوان یکی از قدیمی ترین و برترین تامین کنندگان درب های ساختمانی، آماده است که در مسیر خرید درب ضد سرقت شما را راهنمایی کند. کافیست سری به منوی فروشگاه بزنید یا در صورت نیاز، با همکاران ما در رستاچوب تماس بگیرید. ما همواره آماده ی پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *