قفل گاو صندوقی درب ضدسرقت

قفل گاوصندوقی

درب ها بخش مهمی از ایمنی ما هستند. بدون ایمنی نمی توانیم با آرامش زندگی کنیم. به همین دلیل است که تکنولوژی های به کار رفته در طراحی درب های ساختمانی، مدام در تلاشند که به یک امنیت بیشتر دست پیدا کنند.

در این میان درب های ضد سرقت توانستند تحولی بزرگ به وجود آورند. خیلی از محیط ها، برای افزایش امنیت و ایمنی خود از این درب ها استفاده می کنند. اما آیا چیزی در مورد قفل گاوصندوقی درب ضدسرقت می دانید؟

آیا می دانید که این قفل ها چه ساختاری دارند و چگونه کار می کنند؟

در این مقاله از وبسایت رستاچوب می خواهیم در مورد قفل گاوصندوقی درب ضد سرقت صحبت کنیم. اگر تصمیم به خرید درب ضد سرقت دارید، توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

جهت مشاهده و خرید انواع قفل و دستگیره درب های ضدسرقت و داخلی کلیک کنید.

قفل گاوصندوقی چیست؟

قبل از این که به سراغ قفل گاوصندوقی درب ضد سرقت برویم، باید بدانیم که قفل های گاوصندوقی چه هستند!

به طور کلی این قفل ها یکی از ایمن ترین قفل هایی می باشند که در ساختار درب های ساختمانی به کار می روند.

این قفل ها در حقیقت نوعی قفل مرکزی هستند که با استفاده از آن ها، امکان ورود غیرمجاز به داخل ساختمان صفر می شود.

چند ویژگی مهم در مورد این قفل ها وجود دارد:

  • اول از همه این که بدون مغزی می باشند.
  • دومین نکته ی مهم این جاست که در برابر پاشیدن اسید، مقاومت می کنند. در نتیجه سارقین نمی توانند با این راهکار، قفل را خراب کرده و وارد ساختمان شوند.

اگر از نمای نزدیک به این قفل ها نگاه کنید با ساختاری مستطیل شکل مواجه می شوید که زبانه های مختلف قفل روی آن سوار شده اند. با چرخش کلید درون این قفل ها، زبانه ها به داخل چهارچوب فرو می روند و عملا امکان شکسته شدن درب را از بین می برند.

بیشتر بخوانید: انواع دستگیره درب ضدسرقت و نحوه ی نصب آن

قفل گاوصندوقی در ضد سرقت چیست؟

حالا که با کلیت قفل های گاوصندوقی آشنا شدید، لازم است بدانید که این قفل ها در درب های ضد سرقت نیز به کرّات استفاده می شوند. این قفل ها:

  • مقاومت خیلی بیشتری نسبت به قفل های معمولی درب ضد سرقت دارند و به سادگی دچار خرابی یا شکستگی نمی شوند.
  • قیمت بالاتری نسبت به قفل های معمولی دارند (به دلیل ساختار و جنس آن ها)
  • می توان آن ها را به همراه درب ضد سرقت سفارش داد.

نکته این جاست که برخی از درب های ضد سرقت به صورت پیش فرض، این قفل ها را به کار برده اند. اما در صورت تمایل، شما می توانید قفل های گاوصندوقی را برای درب ضد سرقت خود به رستاچوب سفارش بدهید.

کاربرد قفل گاوصندوقی در انواع روش های سرقت

همان طور که احتمالا می دانید، امروزه سارقین از روش های مختلفی برای باز کردن درب و سرقت از منازل استفاده می کنند. هر یک از این روش ها ممکن است در نهایت به باز شدن درب ساختمان منجر شده و بساط سرقت را برای سارق مهیا کند.

اما با استفاده از یک قفل گاوصندوقی می توانید جلوی این روش ها را بگیرید و از ورود غیرمجاز سارقین جلوگیری به عمل آورید.

اما روش های سارقین برای ورود به خانه چیست؟ قفل گاوصندوقی درب ضد سرقت به چه کاری می آید؟

قفل گاوصندوقی در ضدسرقت

روش های مختلف سرقت درب ضدسرقت

در ادامه به روش های مختلف سرقت و باز کردن درب اشاره کرده ایم و گفته ایم که قفل گاوصندوقی چگونه می تواند جلوی این اتفاق را بگیرد:

توپی زنی

یکی از رایج ترین روش های سارقین برای شکستن حریم امنیت خانه و درب های ساختمانی، توپی زنی است. اما چگونه این کار انجام می شود؟ در این روش، سارق برای باز کردن درب، کافیست که توپی قفل را بیرون بیاورد. در این شیوه از سرقت که خیلی هم رواج دارد، سارق باید ابتدا محل محافظت از قفل را خراب کند تا به توپی دسترسی داشته باشد.

معمولا در این راه باید از وسایل مخصوص زیادی استفاده کند و نیروی زیادی به کار ببرد. بعد از این که این کار انجام شد، سارق می تواند توپی خود را جایگزین توپی قبلی کرده و درب را خیلی ساده و راحت باز کند.

کاربرد قفل گاوصندوقی چیست؟

در صورتی که از قفل های گاوصندوقی استفاده کرده باشید، مشکل شما تا حد خیلی زیادی با توپی زنی حل خواهد شد. چرا که قفل های گاوصندوقی تکنولوژی جدید و به روزی دارند که اصلا توپی ندارد. در این قفل ها، کلید مستقیما به داخل قفل می رود و آن را باز می کند.

زمانی که قفل گاوصندوقی خریداری می کنید، تنها شرکت سازنده است که می تواند کلیدهای زاپاس آن را بسازد. به همین دلیل بسیار ایمن خواهد بود. در واقع زمانی که هیچ توپی در ساختار قفل به کار نرفته باشد، سارقین هم نمی توانند از این روش برای باز کردن درب ساختمان استفاده کنند. پس توپی زنی به کار سارق نخواهد آمد.

از سوی دیگر، قفل های گاوصندوقی دارای محافظ فولادی ضد دریل هستند که امکان هرگونه تخریب و بازکردن قفل را از سارق سلب می کند و در نتیجه ایمنی بیشتر برای درب های ضد سرقت فراهم می آورد.

مشاهده کنید: انواع قفل های دیجیتالی و هوشمند

دیلم کردن درب

یکی دیگر از رایج ترین روش هایی که سارق برای باز کردن درب ساختمانی استفاده می کند، دیلم کردن است. در این روش، سارق از یک دیلم بزرگ و مستحکم استفاده می کند تا لنگه ی درب، زبانه های قفل و یا چهارچوب درب را خم کند. معمولا این روش به زور بازوی زیادی احتیاج دارد و چند سارق با هم این کار را انجام می دهند.

علاوه بر این، زمان زیادی می طلبد و در نتیجه، خیلی از سارقین ترجیح می دهند که به سراغ این روش نروند.

اما به هر صورت باید فکری به حال مقابله با این روش سارقین کرد. در این جا می توان از قفل های گاوصندوقی استفاده کرد. قفل های گاوصندوقی را می توان به همراه یک قفل خنجری تهیه کرد. قفل گاوصندوقی، قفل اصلی شما خواهد بود و از قفل خنجری نیز به عنوان ایمنی بیشتر می توان استفاده کرد.

همچنین می توان از قفل های آلارم دار استفاده نمود. در صورتی که ضربه ی شدیدی به این قفل ها وارد شود، بلافاصله به صدا در می آیند و حضور سارق را لو می دهند.  در صورتی که از قفل گاوصندوقی استفاده شود، سارق به راحتی نمی تواند آن را دچار شکستگی و خرابی کند. توصیه می شود که این قفل ها را به همراه چهارچوب های ضد دیلم خریداری کنید تا ایمنی درب های ساختمانی خانه تان چند برابر شود.

درب های ضد سرقتی که در رستاچوب عرضه می شود، کاملا ضد دیلم هستند. به خصوص اگر از قفل های گاوصندوقی در آن ها استفاده شده باشد. به این ترتیب خیالتان از بابت بدنه و یراق آلات درب آسوده می شود. تمام اجزا و بخش های درب های ضد سرقت عرضه شده در این فروشگاه، کاملا مقاوم هستند و به سختی در برابر دیلم کردن، تسلیم می شوند.

علاوه بر این، استفاده از بهترین متریال و قفل ها باعث می شود که درب کاملا کیپ شده و امکان عبور صوت و حرارت نیز وجود نخواهد داشت.

  • نکته: از آن جایی که می خواهیم با مشتریان خود کاملا صادق باشیم باید بگوییم که هیچ دربی به طور کامل و صد در صد، ضد دیلم نخواهد بود. هر سارقی با صرف فشار و زمان کافی بلاخره می تواند درب را باز کرده و آن را دیلم کند. اما درب های ضد سرقتی که در رستاچوب ارائه می شوند، بیشتر مقاومت را خواهند داشت و زمان زیادی می برد تا بتوان آن ها را دیلم کرد.

قفل درب ضدسرقت

فرق قفل گاوصندوقی با قفل های معمولی

وقتی که صحبت از قفل های گاوصندوقی می شود، منظورمان امنیت و ایمنی بسیار بالاست. این قفل ها در قیاس با قفل های معمولی بسیار مقاوم تر هستند و طول عمرشان نیز بالاست.

همان طور که در بالای همین متن به آن اشاره کردیم، عدم استفاده از توپی باعث شده که این قفل ها در برابر روش توپی زنی سارقین مقاوم باشند. در حقیقت زمانی که از این قفل ها استفاده کنید، هیچگونه راه دیگری برای سارق باقی نمی ماند که وارد خانه شود.

بیشتر درب های ضد سرقت مرغوب از چنین قفل هایی استفاده می کنند تا ایمنی خود را بالاتر ببرند. در حقیقت با استفاده از چنین قفل هایی روی درب ضد سرقت، امکان سرقت را به صفر می رسانید.

نکته ی بسیار مهمی که در مورد قفل های گاوصندوقی وجود دارد و آن را از دیگر قفل ها متمایز می کند این است که دارای چندین زبانه هستند. همچنین برخی از این قفل ها دارای دو جایگاه کلید هستند. در نتیجه سطح امنیت آن بالاتر می رود.

قفل های معمولی را می توان با روش های مختلف دچار خرابی و آسیب کرد. یکی از راهکارهای سارقین برای باز کردن درب، پاشش اسید روی قفل است. اما از آن جایی که جنس این قفل ها ضد اسید می باشد، سارقین نمی توانند این روش را نیز به کار ببرند

انواع قفل درب ضد سرقت

در کنار قفل های گاوصندوقی از قفل های دیگری نیز برای درب های ضد سرقت استفاده می شود که هرکدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارند. بهتر است در کنار قفل های گاوصندوقی، استفاده از قفل های زیر را نیز مد نظر داشته باشید. یادتان نرود که قفل های ایمن و مستحکم بخش مهمی از کارکرد درب ضد سرقت هستند و بدون یک قفل مرغوب، عملاً درب ضد سرقت شما با یک درب معمولی هیچ فرقی نخواهد داشت:

  • قفل های دیجیتال درب ضد سرقت: یکی از معروف ترین قفل های موجود در بازار، قفل های دیجیتال هستند. این قفل ها خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند. مثلا قفل های اثرانگشتی و کارتی از معروف ترین قفل های دیجیتال می باشند. احتمالا شما هم درب های هتل و بیمارستان ها را دیده اید که با استفاده از یک کارت باز می شوند. یا در برخی ساختمان ها از قفل هایی استفاده می شود که با اثرانگشت افراد کار می کنند و درب را باز می نمایند.
  • قفل های آلارم دار: نوع دیگری از قفل های درب وجود دارد که رویشان یک سیستم آلارم و هشدار دهنده نصب شده است. به این ترتیب در صورتی که سارق ضربه ای به قفل وارد کند یا بخواهد به زور وارد ساختمان شود، این سیستم فعال شده و با آژیرهای صوتی یا نوری به ساکنین اطلاع می دهد.
  • قفل های هوشمند: این نوع قفل ها نیز زیرمجموعه ی قفل های دیجیتال محسوب می شوند و معمولا با شناسایی چهره کار می کنند.

همچنین مشاهده کنید: همه چیز درباره ی قفل مولتی سیستم

قیمت قفل گاوصندوقی درب ضد سرقت

اصلی ترین فاکتوری که در تعیین قیمت قفل گاوصندوقی موثر است، جنس به کار رفته در ساختار آن هاست. بیشتر مواقع از فلزات مرغوب مثل برنج و سرب در ساخت قفل گاوصندوقی استفاده می شود. به همین دلیل است که قیمتشان را در قیاس با دیگر قفل های گاوصندوقی بالاتر می برد.

همچنین برند و سازنده ی قفل های گاوصندوقی نیز در قیمتشان موثر هستند. طبیعتا برندهایی مثل داف و کاله که در میان مخاطبان شناخته شده اند، قیمت بالاتری دارند.

شما می توانید بهترین درب های ضد سرقت مجهز به قفل گاوصندوقی را از وبسایت رستاچوب تهیه کنید. کافیست به منوی محصولات این مجموعه مراجعه نمایید. همچنین جهت استعلام قیمت انواع درب های ساختمانی با همکاران ما در رستاچوب در تماس باشید.

سخن آخر

در نهایت باید اشاره کنیم که قفل گاوصندوقی درب ضد سرقت می تواند ایمنی و امنیت درب های ساختمانی را چند برابر کند. در نتیجه توصیه می کنیم که از این قفل های مرغوب و حرفه ای برای درب های ضد سرقت خود استفاده کنید.

رستاچوب به عنوان یکی از قدیمی ترین و حرفه ای ترین تامین کنندگان درب ضد سرقت می تواند بهترین مرجع شما برای خرید انواع درب ها باشد. شما می توانید انواع مدل ها و طرح های درب ضد سرقت با بهترین یراق آلات را از این وبسایت تهیه کنید.

فراموش نکنید که ایمنی خانه و منزل، تا حد زیادی به استفاده از درب های ضد سرقت بستگی دارد. بدون استفاده از یراق آلات مرغوب و معتبر، درب ساختمانی ضد سرقت شما با یک درب معمولی تفاوت چندانی نخواهد داشت. بنابراین حتما به فکر خرید یک درب ضد سرقت به همراه قفل گاوصندوقی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *