همه چیز در مورد درب های لولا پیوت

درب لولا پیوت

درب های ساختمانی ، انواع و اقسام خیلی زیادی دارند. حتی کسانی که در بازار درب های ساختمانی فعالیت می کنند هم نمی توانند تمام درب های ساختمانی موجود در بازار را با ویژگی هایشان به خاطر بسپارند!

به همین دلیل است که قبل از خرید هرگونه درب ساختمانی، باید اطلاعات کافی در مورد درب مورد نظر داشته باشید!

یکی از مهم ترین ویژگی های درب های ساختمانی، نحوه ی باز شدن آن هاست! خیلی از درب ها به سمت داخل یا بیرون باز می شوند. اما برخی دیگر نیز محورهای ریلی، کشویی و…استفاده می کنند.

یکی از مهم ترین لولاهایی که در درب های ساختمانی به کار می رود، لولای پیوت Pivot است. لولایی که روی شعاع دایره مانندی می چرخد و باز می شود. احتمالا این درب ها را در ساختمان های زیادی دیده اید! اما آیا می دانید لولای پیوت چه خصوصیاتی دارد؟

چگونه می توان بهترین مکان نصب درب های لولا پیوت را پیدا کرد؟

قرار است در این مقاله از وبسایت رستاچوب در خصوص همین موضوعات صحبت کنیم و همه چیز در مورد درب های لولا پیوت را توضیح بدهیم. اگر احتمالا تصمیم به خرید درب ساختمانی دارید، به اسکرول کردن این متن ادامه بدهید.

درب لولا پیوت چیست؟

قبل از این که وارد جزئیات شویم، باید به طور مشخص بگوییم که درب های لولا پیوت چه هستند و چه کاربردی دارند!

درب هایی که از چنین لولاهایی استفاده می کنند، بیشتر در محیط های مدرن به کار می آیند. شاید به همین دلیل باشد که بیشتر کافه ها و رستوران های مدرن به سراغ استفاده از چنین لولاهایی برای درب ورودی شان می روند.

ناگفته نماند که درب لولا پیوت به نام لولا محوری، پروانه ای، پاشنه ای و …نیز معروف است. بنابراین اگر در فروشگاهی یکی از این اسامی را شنیدید، بدانید که منظور همان درب های لولا پیوت است.

درب هایی که لولای محوری دارند، در واقع طراحی خاصی دارند. به این نحو که باز شدن آن ها چرخشی است. یک بخش از لولای محوری به زمین وصل است و بخش دیگر از بالا به چهارچوب درب وصل می شود. به همین دلیل به صورت چرخشی باز می شود.

این درب ها را احتمالا در ورودی فروشگاه ها و کافه رستوران ها دیده اید.

مزایای درب پیوت در برابر درب های معمولی!

یکی از سوالاتی که خریداران درب ساختمانی می پرسند این است که چرا اساساً باید درب های پیوت را خریداری کرد؟ فرق آن ها با درب های معمولی چیست؟

در پاسخ باید به این سوال بگوییم که درب هایی که از لولای ساده استفاده می کنند، معمولا برای اتصال به چهارچوب، فقط از لولاهای معمولی خود استفاده می کنند. بنابراین طبیعتا تمام وزن درب روی لولا پیاده می شود.

به همین دلیل است که سارقین می توانند با شکستن لولای ساده، خیلی راحت به منزل و محیط وارد شوند. پس عملا امنیت محیط تحت الشعاع قرار می گیرد.

بنابراین اگر درب مورد نظر شما بزرگ و سنگین وزن است، توصیه می شود که از درب های پیوت استفاده کنید که از لولای چرخشی استفاده می کنند و به خوبی می توانند وزن درب را تحمل کنند. چرا که از هر دو طرف به زمین و چهارچوب درب وصل می شوند.

یکی دیگر از سوالاتی که معمولا مطرح می شود این است که ساختار درب های لولا پیوت به نظر شکننده و غیرمتعادل به نظر می رسد. انگار هر لحظه امکان دارد که درب روی زمین بیفتد! اما باید بگوییم که چنین تصوری کاملا اشتباه است چرا که درب های لولا پاشنه ای، کاملا سخت و مقاوم هستند. فراموش نکنید که لولای پاشنه ای این درب ها به زمین متصل شده است. همچنین طراحی این درب ها نیز با ظرافت فراوان انجام شده است.

لازم نیست به هنگام باز کردن چنین درب هایی، فشار زیادی به آن ها وارد کنید. با یک فشار کوچک نیز درب ها باز می شوند. بنابراین نگران شکستن یا افتادن درب های لولا پیوت نباشید.

همان طور که بارها اشاره کردیم، خیلی راحت می توان درب های سنگین وزن را روی این لولاهای پروانه ای نصب کرد. بنابراین اگر ابعاد درب شما سفارشی است، می توانید از لولای پروانه ای یا همان پیوت استفاده کنید.

در ضمن فراموش نکنید که برخلاف درب های معمولی، ظاهر درب های پیوت خیلی شیک و لوکس است. در نتیجه می توان در محیط های مختلف از آن استفاده کرد. به خصوص در جاهایی که در طراحی مینیمال و مدرن دارند، درب های لولا پیوت به کار می آیند.

ساختار درب های لولا پیوت به گونه ای است که می توان آن ها را هم سطح با دیوار نصب کرد. به این ترتیب در نگاه اول به نظر نمی رسد که دربی آن جا وجود دارد و کاملا با دیوار کنار خود، یکدست است!

این موضوع در استایل مدرن و مینیمال خیلی مهم است. به همین دلیل است که محبوبیت درب های لولا پاشنه ای میان طراحان مدرن و مینیمال فراوان است.

در ضدسرقت لولا پیوت

کاربرد و مزیت های درب لولا پاشنه ای

اگر بخواهیم به طور خلاصه و مختصر در خصوص مزیت های درب لولا پاشنه ای صحبت کنیم، باید موارد زیر را عنوان کنیم:

 • نصب درب لولا پیوت، می تواند باعث صرفه جویی در اشغال فضا شود. خیلی از درب های ساختمانی به داخل یا بیرون باز می شوند. در نتیجه، باید محیط اطراف آن ها را خالی نگه داشت تا به هنگام باز شدن، به چیزی برخورد نکنند. اما درب های لولا پاشنه ای، به دلیل چرخش در محور 0 تا 270، هیچگونه فضای اضافه ای از منزل را اشغال نمی کنند.
 • ظرافت و زیبایی درب های لولا پاشنه ای بی نظیر است. به خصوص اگر از متریال مدرن مثل شیشه یا استیل در ساخت آن ها استفاده شود. ( البته بیشتر فروشگاه هایی که چنین درب هایی را نصب کرده اند، ترجیح می دهند از درب های شیشه ای لولا پیوت استفاده کنند)
 • درب های لولا پیوت نیازی به نصب چهارچوب ندارند. به عبارت دیگر، به طور مستقیم به زمین و دیوار نصب می شوند و دردسر زیادی درست نمی کنند. از سوی دیگر، همین ویژگی نصب آن ها، محیط را یکدست و صاف می کند و خوراک محیط های مینیمال و مدرن خواهد بود.
 • می توان درب های لولا پیوت را از دو طرف باز کرد. ساختار و طراحی تک تک اجزای درب های لولا پیوت با ظرافت بی نظیری اجرا شده است. بیشتر این درب ها توسط دستگاه های تمام اتوماتیک ساخته می شوند. در نتیجه، بدون نقص و خطا هستند.

انواع مواد به کار رفته در درب های لولا پروانه ای

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، جنس درب لولا پیوت است! در واقع بسیار مهم است که از چه ماده ای در ساختار درب استفاده شده است.

به طور کلی، محبوب ترین متریال برای ساخت درب لولا پیوت، شامل موارد زیر است:

 • شیشه: معمولا از ششه های نشکن و مقاوم استفاده می شود.
 • چوب: هرچقدر، چوب به کار رفته در درب مقاوم تر باشد، کیفیت درب نیز بالاتر می رود. از درب های چوبی لولا پیوت بیشتر در کافه ها و رستوران ها استفاده می شود.
 • سنگ: این نوع درب لولا پیوت، از روکش های سنگی استفاده می کند. ممکن است جنس داخلی آن از ام دی اف یا…باشد.

به طور کلی، بهتر است قبل از هرگونه انتخابی، دکوراسیون داخلی محیط را بسنجید و سپس با توجه به آن، بهترین درب لولا پیوت را انتخاب کنید.

محل نصب درب لولا پروانه ای

آیا می خواهید بدانید که بهترین مکان برای نصب درب لولا پیوت کجاست؟ پس به اسکرول کردن ادامه بدهید:

 • فضای داخلی منزل: اگر خانه ی بزرگی دارید که از چند محیط مجزا تشکیل شده است، بهترین نقطه ی اتصال این محیط ها، درب های لولا پیوت است. البته به سبک و استایل خانه نیز توجه داشته باشید. چرا که بیشتر درب های لولا پیوت به درد خانه های مدرن و مینیمال می خورند. اصلی ترین ویژگی درب های لولا پروانه ای، سادگی و یکدستی آن هاست. بنابراین برای منازل و محیط هایی که چنین طراحی ای دارند، بهترین گزینه است.
 • درب ورودی خانه: خیلی از افرادی که خانه های حیاط دار دارند، ترجیح می دهند که از درب های لولا پیوت شیشه ای استفاده کنند تا بتوانند از منظره ی بیرون نیز لذت ببرند. البته دقت داشته باشید که اگر آب و هوای محیط، همواره بارانی یا خاکی است، بهتر است به فکر این گزینه نباشید.
 • درب اتاقی: یکی دیگر از کاربردهای درب لولا پاشنه ای، استفاده از آن به عنوان درب اتاق است. البته گاهی از درب های پاشنه ای برای کمد دیواری نیز استفاده می شود اما لازمه اش این است که محیط کمد دیواری بزرگ باشد.
 • درب سرویس بهداشتی و حمام: می توان از درب های شیشه ای لولا پیوت برای حمام استفاده کرد که از جنس شیشه ی مات ساخته شده اند. استفاده از متریال شیشه در حمام، از مهم ترین المان های طراحی مدرن است. از سوی دیگر، چرخش درب حمام روی پاشنه ی خود، می تواند از بخار گرفتن فراوان حمام جلوگیری کند. بنابراین به نظر می آید که این درب ها، گزینه ای مناسبی برای حمام هستند.

معایب درب های لولا پاشنه ای

گرچه مزیت های درب لولا پیوت بسیار فراوان است، اما اصلا نباید از ایرادات آن نیز به سادگی بگذریم.

 • اصلی ترین مشکل درب های پیوت این است که اجازه ی عبور و مرور گرد و خاک و باد را می دهند. دلیل اصلی این معضل هم عدم داشتن چهارچوب در این درب هاست!
 • اگر می خواهید این مشکل برطرف شود، حتما باید درب لولا پاشنه ای را در یک پیش آمدگی روی زمین نصب کنید. به این معنی که پایین درب پوشیده باشد. به این ترتیب می توان از ورود حیوانات نیز جلوگیری کرد.
 • یکی دیگر از مشکلات درب های لولا پیوت، این است که برخی مواقع برای مراجعه کنندگان خطرناک می شوند. چرا که احتمال گیر کردن دست در آن ها وجود دارد. به خصوص برای کودکان بازیگوشی که کنجکاوانه دستشان را در محل باز و بسته شدن درب قرار می دهند. به همین دلیل است که برخی از شرکت های تولید کننده ی درب لولا پیوت، شیارهایی روی درب تعبیه کرده اند تا دست کودکان آسیب نبیند!
 • بهتر است از این درب ها در محیط های بزرگ استفاده شود. چرا که درب لولا چرخشی نیازمند فضای کافی برای چرخش است.
 • درب های لولا پیوت فقط در محیط های مدرن و مینیمال به کار می آیند. نصب آن ها در محیط های کلاسیک، اصلا گزینه ی جالبی نیست
 • امکان پیچ و تاب خوردن آن ها به مرور زمان وجود دارد!

با توجه به تمام نکاتی که ذکر کردیم، باید بررسی کنید و ببینید که آیا خرید درب لولا پیوت به دردتان می خورد یا خیر!

در لولا پیوت

نکات خرید درب لولا پاشنه ای

قبل از هر چیزی نکات زیر را بررسی کنید:

 • مطمئن شوید که فضای کافی برای باز و بسته شدن درب وجود دارد
 • طرح درب و اندازه ی آن را در نظر بگیرید
 • در مورد متریال به کار رفته در ساختار درب، تحقیق کنید
 • جنس دستگیره ی درب را بررسی نمایید
 • قفل و یراق آلات درب لولا پیوت را چک کنید

هرچقدر از متریال و اجزای باکیفیتی در ساخت این درب ها استفاده شده باشد، مقاومت و طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود.

قیمت درب های لولا پیوت

اگر به دنبال منصفانه ترین قیمت درب های ساختمانی می گردید، توصیه می کنیم سری به فروشگاه رستاچوب بزنید. این فروشگاه آنلاین با بیش از 16 سال سابقه در تولید و فروش درب های ساختمانی، می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

قیمت درب نیز به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 • ابعاد و اندازه ی درب
 • متریال به کار رفته در آن
 • یراق آلات درب
 • برند سازنده
 • فروشگاه عرضه کننده ی درب لولا پیوت

به طور کلی، درب های لولا پیوت از درب های معمولی، گران تر هستند. به خصوص با توجه به اینکه در محیط های مدرن استفاده می شوند.

سخن آخر

در نهایت باید ذکر کنیم که درب های لولا پیوت، برای تمام کسانی که به دنبال ظاهر مدرن برای محیط منزل یا محل کارشان هستند، گزینه ای ایده آل محسوب می شود. اگر نکات ایمنی و مراقبت های رایج از درب های لولا پیوت را نیز در نظر داشته باشید، می توانید تا سال ها از آن استفاده کنید. بدون آنکه نگران خرابی یا تعمیر آن باشید.

در صورتی که سوال خاصی در مورد خرید درب های لولا پیوت دارید، می توانید با کارشناسان رستاچوب در تماس باشید. همکاران ما آماده ی پاسخ گویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *